Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

Halloween v regionu: kde se dlabou dýně, straší děti a podávají speciální pamlsky

Redakce / 28.10.2021, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Kde se dají dlabat dýně, kde nám děti příjemně postraší a kde si vychutnáme Halloween i na talíři?

FOTOGALERIE - Halloween v regionu 2021

České dušičky nám možná přijdou moc smutné a zasmušilé. Proto možná tak rádi vidíme dýňové lucerničky, hravé masky a strašidelnou výzdobu v rámci keltské tradice zvané Halloween. Datum Halloweenu je vždy 31. října, tedy den před křesťanskými Dušičkami a i v našem regionu je čím dál tím viditelnější. Připravili jsme pro vás seznam halloweenských akcí v regionu, které jsme pro vás na internetu vyhledali. 

Kliknutím na název akce se dostanete k dalším informacím.


Týden duchů v Safari parku ve Dvoře Králové 

Letos to vyšlo a nejen zvířata se mohou v Safari parku až do 31. října radovat z dýňových hodů. Připraveny jsou nejen dýně k dlabání, ale také malování na obličej, strašidelná stezka nebo komentovaná prohlídka. 


Speciální vánoční ozdoby ve Dvoře Králové

Letos připravili designéři dvorských vánočních ozdob halloweenskou kolekci. A my máme to štěstí, že si tu nádheru můžeme prohlédnout či zakoupit osobně! Přijďte si pořídit křehkou výzdobu ještě před vánoci. Vzorkovna i prodejna na nábřeží Benešovo ve Dvoře Králové vás přivítá i během svátku. Otevírací doba je uvedena v článku či videu (klik na název akce).


Strašidelná Alejka v Broumově

úterý 26. 10. od 17 do 18:30 hod. Baterky s sebou!


11. tradiční dlabání dýní v Hostinném 

sobota 30. 10. 2021 od 14 hod. Ideálně přijďte v halloweenské masce, s dýní i bez (bude na místě k zakoupení), s sebou lžic a nožík an dlabání. Občerstvení a horký nápoj zajištěno.


Halloweenské plavání v Hořicích

sobota 30. 10. 2021 od 16:30 do 20:30 hod.

V plaveckém bazénu v Hořicích již tradičně pořádají speciální strašidelné plavání. Když dítě do 15 let přinese pondělkem 25. října počínaje vydlabanou dýni do areálu, bude mít vstup na akci zdarma! Netradiční atmosféru v hořickém bazénu navodí strašidla i speciální osvětlení. Od 16:30 bude bazén připraven pro menší děti při běžném osvětlení se strašidly. Šance větších nebojácných dětí nastane od 18:30 do 20:30,kdy bazén ožije v záři svíček, náramků, dýní, pavouků a temných duchů. Podepsané dýně můžete noste na recepci, bude s nimi vyzdoben celý areál.


Halloween dětský den v baru

sobota 30. 10. 2021 od 14 do 19 hod. Americana bar ve Dvoře Králové. Welcome drink pana Hulka, dětský den plný zábavy a srandy


Halloween v Lučním penzionu v České Skalici


sobota 30. října od 11 hod. 11:00 - 16:00 Zábavný Halloween pro děti, od 17:00 Halloween pro dospělé

Tajemné putování alejí v Náchodě

neděle 31. října od 16 do 18 hod. Zámecká alej Kateřiny Zaháňské

Odpoledne pro celou rodinu: halloweenské soutěže a úkoly pro malé i velké. Pomoz Bílé paní a Černému rytíři doručit kouzelné psaní, které oba vysvobodí ze zakletí. Průběžný start je 16.00 - 16.45 - start bude umístěn u zámku, pro příchozí od Kramolny bude u vojenského hřbitova. Trasa bude obousměrná v úseku zámek-vojenský hřbitov. Úkoly se plní po zakoupení vstupenky, cestou zpět se již pouze prochází tajemnou alejí zpět. Vstupné pro děti 20 Kč, pro dospělé 40 Kč.

Tajemné Bojiště v Trutnově

sobota 6. 11. 2021 od 16 do 19 hod. Chcete vědět, co se děje na Bojišti při setmění v tento čas a hodinu?

Jaké bytosti zde můžete potkat? Přijďte to zjistit do areálu Bojiště v Trutnově. Čeká vás tajemná cesta, na které potkáte hrobníka, mnicha, obřího pavouka, čerty, mrtvou nevěstu a další bytosti.

Doprovodný program: dětská diskotéka s bublinkami, malování na obličej, výtvarné dílničky. Vstupné 90 Kč/osoba. Doporučený věk: od 6 let výše


HALLOWEENSKÉ DOBROTY

Milujeme dorty: Dýně- podzimní lehký dezert s meruňkami a bílou čokoládou (viz foto)

Dostaveníčko: Halloweenské cupcakes (viz foto)


Související články
Dlabání dýní v Safari parku ve Dvoře Králové (23.-31. října 2021)
Vaše komentáře

Přečteno 1140x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí