Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje

Hlavní festivalový večer, tančírna i dva klubové koncerty na festivalu Dny R. A. Dvorského

Redakce / 14.03.2023, Dvůr Králové nad Labem
Příznivci swingové, jazzové a bluesové hudby se mohou letos na jaře těšit na 28. ročník festivalu R. A. Dvorského. Čtyři večery mohou od března do května strávit nejen poslechem oblíbené hudby, ale i tancem.


V pátek 17. března odstartuje festival Královédvorská swingová tančírna v Hankově domě. Tanečníkům k tanci sice nebude hrát živá hudba, ale DJ Mirek Novotný je zkušeným hudebním průvodcem místních tančíren, které zde navštěvují jak zkušení tanečníci, tak mladí krátce po tanečních. Někteří dojíždějí i ze sousedních krajů. „Tradičně je připraven průřez žánry, a to s kapkou swingu," zve milovníky nejen swingu ředitelka Hankova domu Jana Kubcová.

Hlavní festivalový večer se uskuteční v Hankově domě v pátek 24. března, kdy se publiku představí Big Band Chrudim a Originální pražský synkopický orchestr. Tradičně je připravena v sále stolová úprava. „Před zahájením koncertního programu a během pauzy ve foyer sálu zahrají také žáci místní ZUŠ R. A. Dvorského,“ upozorňuje Jana Kubcová.

Během dubna a května se poté v Krčmě Starý pivovar uskuteční dva klubové koncerty

Ve středu 12. dubna zahraje kvarteto z německého Hamburku The Chilkats, které nabídne originální pohled do minulosti, konkrétně na jump blues. 

V pátek 19. května pak festival uzavře koncert britsko-českého uskupení JNR Robinson Band. „Hlavní postavou je londýnský gospelový zpěvák původem z Jamajky Serge Robinson Jr., kterého doprovodí tři špičkoví čeští jazzoví muzikanti Jakub Zomer, Matěj Černý a Tomáš Hobzek,“ láká Jana Kubcová.

Zdroj: mudk.cz, Hankuv dům

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 337x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí