Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Adventní koncert: 18. prosince 2022 (Koncert pozoruhodné raně barokní hudby - Modlitba hudbou)

Redakce, / 9.12.2022, Dvůr Králové nad Labem
Chtěli něco nového. Něco svěžího, nevídaného a především Sdělného. Hudbu, kde bude rozumět textu. Hudbu plnou ohně. Sešli se a od stolu vytvořili nový styl... a tím navždy změnili cesty evropské kultury. Psal se přelom 16. a 17. století a v Itálii se rodilo a krystalizovalo rané baroko.

FOTOGALERIE - Koncert pozoruhodné raně barokní hudby – 18. 12. (Modlitba hudbou)


A do toho přijel mladý Heinrich Schütz ze středního Německa a okouzlen zůstal několik let. A odtamtud přivezl moderní styl hudby do našich zeměpisných šířek.

Hudbu ještě mladou a prosáklou touhle svěžestí a svítící jako prskavky vám chceme nabídnout v neděli 18. prosince od 16 hodin v kostele svatého Jana Křtitele v rámci adventních koncertů.

Můžete se těšit na prostorové „soupeření“ několika sborů podle benátského stylu. Na temperamentní harmonie a reformační texty – třeba zpívaný rozhovor mezi Kristem a škodolibou partičkou farizeů. A samozřejmě na historické nástroje - violy da gamba, loutnu-theorbu, cinky… co je cink, vysvětlíme na koncertě ;-) 

Srdečně Vás zveme!

Mgr. Martina Pecnová
za soubory Ensemble Reginaegradecensis, Krkonošské Collegium Musicum a La Bilancetta

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 116x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí