Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Koncert Jana Smigmátora živě z Hankova domu

Redakce / 15.12.2020, Aktualizováno , Královédvorsko, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Přinášíme vám odkaz na online přenos koncertu Jana Smigmatora z Hankova domu.
U lidí v regionu, zejména u seniorů a dětí, cítíme značnou absenci společně sdílené zábavy. Absenci setkávání a společné radosti. Chtěli bychom tedy třemi koncerty zprostředkovat kulturní zážitek pro tyto skupiny občanů v období, kdy jsme na společné setkávání všichni zvyklí. A zároveň poděkovat pracovníkům v sociálních zařízeních a školách za vysoké nasazení v jejich současné práci. Rádi bychom aktivovali účastníky k tomu, aby nejen pasivně sledovali, ale i se aktivně zúčastnili zasláním pozdravu či přání. 

První 2 koncerty budou pro obyvatele a zaměstnance Domova důchodců, Pečovatelské služby, Domova sv. Josefa v Žirči a také pro obyvatele a pracovníky dalších podobných zařízení v regionu.
Třetí koncert bude pro děti a učitele, kteří byli a někteří ještě jsou na on-line výuce a dlouho neměli možnost se potkat a ani nyní nemají možnost si ve škole zazpívat. 

Všechny koncerty najdete v daný čas na tomto portále, dále na Youtube kanálu ZvičinaTV a na Facebooku ZvičinaTV

1. Jan Smigmator - úterý 15. 12. v 16:30

Jan Smigmator je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21. století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, nebo Tony Bennett! Na svých koncertech zpívá i písně zlatého fondu české populární hudby okolo bigbandu Karla Vlacha a interpretů jako byli Rudolf Cortéz, Karel Hála, Yvetta Simonová, či Milan Chladil. S bravurou do repertoáru ale zařazuje i zcela současnou hudbu. Jan Smigmator je ve Dvoře Králové populární díky svým dvou nedávným vystoupením.

Tento koncert se koná ve spolupráci s Domovem sv. Josefa v Žirči. Uskuteční se v Hankově domě a dobrovolné příspěvky zaslané diváky budou použity ve prospěch projektu DOMOVENKA, který pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. 

2. Nešlapeto - leden 2021

Hudební skupina Nešlapeto z Pilníkova je známá jako interpret staropražských písniček a šlágrů. Členové mají ve svém repertoáry ale i písničky novější.

Koncert se uskuteční v divadle Hankův dům a dobrovolné příspěvky zaslané diváky budou použity ve prospěch klientů Domova Důchodců, Pečovatelské služby a Diakonie. Termín bude zveřejněn brzy.

Jan Smigmator i skupina Nešlapeto předem poskytnou klientům a pracovníkům  sociálních zařízení seznam písniček, které mají v repertoáru a klienti a jejich pečovatelé si budou moci vybrat jakoukoliv písničku právě pro sebe. Vždy před danou písničkou interpret řekne, pro koho je písnička určena. 


3. Michal Horák - leden, nebo únor 2021

Michal Horák je již ve svém mladém věku ikonou mladší generace (7-12 let). Píše písničky o věcech, které ho baví, doprovází sám sebe na kytaru, klavír, foukačku anebo třeba na heligonku po pradědovi. Lítá ze stylu do stylu, ale hlavní je folk. Vyhrál několik talentových soutěží (např. Czechtalent, Česko Zpívá, Folkový Kvítek). Byl předskokanem Tomáši Klusovi, Chinaski, anebo Pokáčovi na turné. Vydal několik singlů, jejichž počet zhlédnutí se na YouTube pohybuje v řádcích statisíců až miliónů.

Koncert se uskuteční v divadle Hankův dům a dobrovolné příspěvky zaslané diváky budou použity ... ještě řešíme jak, poraďte :-). Termín bude zveřejněn brzy.

Před koncertem vyzveme děti, aby nám poslaly svoje kreslená, fotografická, či videopřáníčka svým učitelům, nebo i spolužákům, či spolužačkám. I ty budou součástí koncertu a věříme že i Michal Horák na to bude vtipně reagovat.

V koncertech bychom rádi pokračovali i nadále například koncertem královédvorských muzikantů. 

Charitativní poslání koncertů

Koncerty budou přístupné nejen obyvatelům a pracovníkům v sociálních službách, ale i široké veřejnosti! Vynasnažíme se, aby se ke koncertům připojili nejen lidé z Podkrkonoší, ale lidé ve velké části Královéhradeckého kraje. K tomu využijeme naši síť FB stránek s celkem 30 000 fanoušky - nejen Královédvorsko, ale i Jaroměřsko, Trutnov, Náchod a další města.
Cílem je vysoká sledovanost - jen tak je šance, že diváci přispějí dobrovolným vstupným na účty uvedených organizací. Že si lidé akci vezmou za svou a stane se charitativní v tom nejlepším slova smyslu. Že se tedy nejen vyberou peníze, ale lidé více poznají obyvatele a pracovníky sociálních služeb. 

PODPORA KONCERTŮ

Financování máme prozatím zajištěno pro první koncert a částečně pro druhý. Budeme rádi za každou další firmu, nebo organizaci která se rozhodne nám pomoci. Všechny partnery uvedeme v propagaci akce, zmíníme je v samotných živě vysílaných koncertech a také v článcích, které vzniknout po skončení jednotlivých koncertů i celého projektu. Z koncertů budou uchovány záznamy.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek

Ukázky muzikantů:Další články Spolek pro Dvorek

FOTOGALERIE - On-line benefiční koncerty ZvičinaTV ve Dvoře Králové nad Labem

Související články
Podívejte se na záznam a do zákulisí živého přenosu koncertu Jana Smigmatora
Dnes je to přesně rok od živě vysílaného koncertu Jana Smigmatora. Připomeňte si záznam koncertu
Královédvorák Honza Dušek se i přes své postižení vypravil na daleké cesty. Poslechněte si jeho povídání.
Vaše komentáře

Přečteno 1668x