Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Koncert mezinárodního prázdninového orchestru ve Dvoře Králové nadchnul všechny přítomné

Redakce / 9.08.2018, Dvůr Králové nad Labem
Skromý název AD HOC zval na plakátech do Dvora Králové na koncert 65členného hudebního tělesa z Nizozemí. Tento poslední koncert Královédvorského hudebního léta nebyl ve středu 8. srpna nijak žánrově omezen - všichni přítomní však věřili v sílu hudby hrané takto početným orchestrem. A docházeli spokojení.
 

FOTOGALERIE - AD HOC

Diváci byli na Hankově náměstí ve Dvoře Králové výkonem Holanďanů doslova ohromeni. I když zvuk bubnů nejednou doplnil zvuk hromu nedaleké bouřky, naplno si užívali různé žánry, které členové mezinárodního hudebního tělesa zvládali s bravurou profesionálů. Silný konečný aplaus nenechal nikoho na pochybách: šlo o výjimečný hudební zážitek. Živý přenos sklady Charlese Chaplina můžete zhlédnout na fcb profilu portálu Královédvorsko.cz.

„Holiday orchestra AD HOC” oprávněně nese jméno které svědčí o jeho založení při jedné příležitosti: jednalo se o 25. výročí „Svazu měst Orange City“. Tvoří je města Diest v Belgii, Dillenburg v Německu, Orange ve Francii a Breda v Nizozemsku. Od té doby se každoročně sestavuje vždy nový orchestr, který absolvuje turné po vybrané evoprské zemi. Letos a příští rok byla vybrána právě Česká republika. V srpnu tak odehráli koncerty v Liberci, Chrudimi, u Hrádku nad Nisou a ještě je čekají koncerty v sousedním Trutnově (10. srpna) a Kutné Hoře (9. srpna 2018). Orchestr je vždy vítaným hostem - hrál již v Itálii, Německu, Maďarsku, Polsku, Lucembursku, Francii a samozřejmě v Nizozemí. 

AD HOC se rozrostl do velké koncertní skupiny asi 65 muzikantů s průměrným věkem 26 let. Na včerejším dvorském koncertu se na pódium vměstnalo 70 hráčů převážně dechových nástrojů. Orchestr se skládá z profesionálních a amatérských hudebníků, kteří projeví zájem se turné účastnit. Vybraní muzikanti dostanou 14 dnů před turné „playlist” a tři dny před odjezdem proběhnou první zkoušky. Celé hudební těleso tak skutečně v jedném stejném složení funguje vždy jen 10 dnů - AD HOC :-) 
Hudebníci jsou převážně z regionu Breda, ale zapojují se účastníci z celého Nizozemska a Belgie. 

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Královédvorské hudební léto začne Rockovým minifestivalem (18. července 2018)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 417x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí