Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Koncert Slávky Vernerové Pěchočové a Dvořákova klavírního kvarteta byl působivým hudebním zážitkem

Redakce, Dana Humlová / 19.03.2023
Ve čtvrtek 16. března 2023 se v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem konal koncert rodačky ze Dvora Králové, klavíristky Slávky Vernerové Pěchočové a Dvořákova klavírního kvarteta. Byl to velmi působivý hudební zážitek, který více než stovku posluchačů zcela pohltil.
Na úvod promluvil dramaturg Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto - KPH Dvůr Králové 16. 3. 2023Kruhu přátel hudby Vít Havlíček, který poodkryl první informace o další 56. sezóně. Na zahajovacím koncertu 21. září 2023 se po delší době v rámci Kruhu přátel hudby představí orchestr, konkrétně Komorní filharmonie Pardubice. Jako sólista vystoupí houslista a koncertní mistr České filharmonie Jan Mráček.

Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto - KPH Dvůr Králové 16. 3. 2023Čtvrteční koncert (480. v řadě KPH) začal Klavírním kvartetem a moll Gustava Mahlera. Díky skvělému provedení si posluchači užili emocionální hloubku tohoto díla. Následující skladbou byl Klavírní kvartet Es dur op. 16 Ludwiga van Beethovena, jiskřivý a energický. Slávka Vernerová Pěchočová hrála s bravurou a dokázala přenést náročné melodie na publikum s grácií a jemností.

Po přestávce následoval Klavírní kvartet Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto - KPH Dvůr Králové 16. 3. 2023Es dur op. 47 Roberta Schumanna, který byl plný romantické vášně a emocionální síly. Díky skvělým hudebníkům tak mohli diváci vnímat všechny jemné nuance této skladby. Jako přídavek zazněla Dvořákova Humoreska ve swingovém aranžmá. Zábavná a osvěžující verze této klasické skladby vyvolala v posluchačích nadšení. Druhým přídavkem byl Salut dʼamour Edwarda Elgara, kouzelná skladba, která byla interpretována s mimořádnou citlivostí.

Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto - KPH Dvůr Králové 16. 3. 2023Celkově to byl nezapomenutelný koncert, který dokázal přenést posluchače do úplně jiného světa. Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto předvedli naprosto skvělé výkony a dokázali navodit takovou atmosféru, která zůstane v paměti posluchačů ještě dlouho po skončení koncertu.

Další koncert KPH se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna 2023 v Husově sboru a vystoupí na něm sólista Slovenského národního divadla Gustáv Beláček a Královédvorský chrámový sbor.

Bc. Dana Humlová

Foto: Václav Bartoška

Související články
55 let Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem
Duo Siempre Nuevo představí klenoty kytarové hudby na koncertu Kruhu přátel hudby
Hobojistka z Versailles přiveze na koncert Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové unikátní nástroj
Barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský oslnili na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Sólista Slovenského národního divadla Gustáv Beláček zazpívá s Královédvorským chrámovým sborem na koncertu KPH
Famózní hlas Gustáva Beláčka zazněl na koncertu KPH společně s Královédvorským chrámovým sborem
První trumpetista SOČRu Jiří Houdek zahraje na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Důstojné završení 55. sezóny Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové s Jiřím Houdkem, Danielou Valtovou Kosinovou a jubilantkou Janou Regalovou Židkovou
Komorní filharmonie Pardubice zahájila 56. sezónu Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přečteno 256x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí