Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Vzpomínka na začátky rokenrolu v Krčmě Starého pivovaru (koncert The Porthounds)

Redakce, / 8.03.2023, Dvůr Králové nad Labem
V úterý 7. března si diváci koncertu německé kapely The Porthounds užívali hudební návrat do 60. let minulého století.

FOTOGALERIE - Koncert The Porthounds Krčmě Starého pivovaru (7. března 2023)

Na své si na koncertě v Krčmě starého pivovaru ve Dvoře Králové přišli zejména příznivci rokenrolu a počátků beatové muziky včetně prvků country. Sami členové kapely svému stylu říkají Northern Shuffle - z Memphisu přes Detroit do Liverpoolu a zpět. Písně jsou na hranici mezi roots rockem, country a zmíněným rekonrolem zpočátku druhé poloviny 20. století. 

Překvapující byla i libozvučná angličtina, kterou komunikoval s publikem německý zpěvák a kytarista Henry Marr. Vysvětlení bylo jednoduché: později nám prozradil, že je učitelem angličtiny. 

Pokud jste trávili jarní prázdniny mimo Dvůr Králové a koncert tak zmeškali, můžete se na jejich webu dočíst, jak kapela vznikla, a také si písně z jejich alba poslechnout. 

Za krásné fotky, které našim čtenářům přiblíží atmosféru večera, vděčíme Jitce Mácové. 

Kateřina Sekyrková
Foto: Jitka Mácová

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 255x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí