Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Letní koncert pro lesní roh a varhany - na programu bude i Ennio Morricone

Redakce / 15.08.2020
V neděli 16. srpna 2020 od 17:00 hod. v Husově sboru CČSH ve Dvoře Králové nad Labem opět vystoupí Jakub Rojko a Miroslav Baklík. Stejně jako minulý rok, i letos rozezní místní varhany a lesní roh.

FOTOGALERIE - Letní koncert pro lesní roh a varhany - na programu bude i Ennio Morricone

Prostory sboru zaplní osvědčené i méně známé melodie napříč staletími. Na programu bude pestrý výběr skladeb od období baroka po 20. století. Zazní skladby od významných hudebních skladatelů, jako jsou Tomaso Albinoni, César Franck, Dmitrij Šostakovič, Astor Piazzolla a další. Vyjma klasických skladeb tak hráči představí i jazzové melodie a „Tango Nuevo“. 

Hudební svět si letos připomíná osobnost Johanna Sebastiana Bacha a 270leté výročí jeho úmrtí. Zazní tak známá lyrická Air z Orchestrální suity č. 3. 

Jako uctění památky nedávno zesnulého hudebního skladatele Ennia Morriconeho, který se proslavil coby skladatel filmové hudby, bude na programu jeho skladba „Gabriel’s oboe“ z filmu „The Mission“.

I přes opatření, zavedená kvůli šíření onemocnění COVID-19, se koncert uskuteční bez větších omezení. Jakub Rojko a Miroslav Baklík jsou kolegové ze ZUŠ v Hostinném. Již několik let organizují koncerty pro nejrůznější příležitosti. Vystoupili např. při oslavě „100. výročí od založení Československé republiky“ v Dolní Kalné, organizují koncerty během období Adventu či celostátní akci „Noc kostelů“, vystoupili na recitálu 23. ročníku hudebního festivalu „Trutnovský varhanní festival“. Krom koncertování hudebně doprovází liturgické obřady při významných církevních svátcích v děkanském kostele v Hostinném a kostele v Dolní Kalné.

 
Vaše komentáře

Přečteno 525x
 
Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí