Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Podzim ve Dvoře Králové opět zpříjemňují bluesové hvězdy

Redakce / 9.10.2018, Dvůr Králové nad Labem
Podzimní večery jsou jako stvořené k zapadnutí do hospůdky či baru a poslouchání skvělé živé hudby. Ve Dvoře Králové již na začátku začala šňůra bluesových večerů, které se konají v komorním prostředí Krčmy Starého pivovaru. Zájemce čekají ještě dva výjimečné večery - jak s mužským, tak ženským nenapodobitelným hlasem.
 

Na začátku října proběhl v Krčmě Starého pivovaru koncert brilantního bluesového kytaristy Chrise Bergsona, kterého na českém turné doprovází Lukáš Kytnar na baskytaru a kontrabas a Tomáš Hobzek na bicí.

Ve středu 17. října na stejné místo zavítá zpěvačka Shanny Waterstown, skutečná "Blues Woman" s úžasným hlasem, která představuje bluesovou, jazzovou a soulovou hudbu na nejvyšší úrovni. Hvězda festivalů v mnoha evropských zemích, byla poctěna otevřít koncerty takových mistrů jako James Brown, Buddy Guy nebo Louisiana Red. V roce 2008 zaznamenala velký úspěch s albem plného blues "Inside my Blues", kde zpívala vlastní skladby. Je jednou z nejzajímavějších a nejmladších bluesových umělců desetiletí.
Na koncertu ji doprovodí kapela složená ze skvělých hudebníků Jay Gogan - kytara,  Walter Cerasani – basová kytara, Gianpaolo Feola – bicí.


Serii podzimních koncertů ve Dvoře Králové uzavře další hvězda, Mr. Blues Lorenzo Thompson, který se ve Dvoře Králové představí podruhé. Jeho zpěv je vysoce ceněn kolegy, kritiky a hlavně diváky, které pravidelně dostává do varu. Lorenza doprovodí výtečná česká kapela Jan Kořínek & GROOVE.


Zdroj: Hankův dům


 

Související články
Královédvorské hudební léto začne Rockovým minifestivalem (18. července 2018)
Shanna Waterstown uchvátila dvorské publikum

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 238x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí