Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Program 26. ročníku festivalu Dny R. A Dvorského 2020

Jarní Dvůr Králové nad Labem opět převleku jazzu a swingu

Redakce / 13.02.2020, Dvůr Králové nad Labem
Letos se posluchači jazzu a swingu mohou těšit ve Dvoře Králové nejen na koncerty, ale také tančírnu, která celý festival zakončí a která je novým konceptem nové paní ředitelky. Záměrem je jeden pátek v měsíci uspořádat tančírnu, která nebude probíhat za doprovodu živé hudby, ale reprodukované. Bude tedy možné hrát i na přání.
 


Hana Holišová a New Time orchestra (10. března 2020)

Festival zahájí v úterý 10. března v Hankově domě koncert Hany Holišové s 18členným Big bandem New Time orchestra. Koncert  zpěvačky, herečky, držitelky ceny Thálie a vítězky TV show Tvoje tvář má známý hlas Hany Holišové s profesionálním brněnským big bandem zní už tak velmi dobře. A  v sále Hankova domu zazní mix hitů hvězd světového popu, soulu, swingu, šansonu i rocku v originálních aranžmá, ale i slavné české písně 60. a 70. let. v neotřelém bigbandovém provedení.

Vstupenky jsou k dispozici zde.


Three for Silver (12. března 2020)

Ve čtvrtek 12. března rozezní krčmu Starého pivovaru bluesová nota od americké skupiny Three for Silver pocházející z Portlandu v Oregonu. Posluchači se mohou těšit na trio Lucas Warford (zpěv, kontrabas), Willo Sertain (zpěv, akordeo) a Corwin Zekley (zpěv, housle), kteří zahrají tradiční americkou hudbu: směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music. 


Hlavní festivalový večer s mladými talenty z regionu (24. března 2020)

Hlavní festivalový večer se uskuteční v úterý 24. března opět v sále Hankova domu. Vstupenky jsou k dispozici zde.

Nejprve se představí velmi mladé hudební těleso Jazzinec Quartet ve složení Petr Stránský (trubka), Jiří Matyska (pozoun), Samuel Janko (baskytara) a Ondřej Štěpán (bicí), kteří spolu hrají tři roky. Hned při svém vzniku získala tato nejmladší jazzová skupina u nás absolutní vítězství v krajském kole soutěže jazzových souborů základních uměleckých škol. V současné době je nejmladšímu sólistovi teprve deset let, ostatním třináct. Kapela vystupuje pravidelně na respektovaných jazzových festivalech vedle českých i zahraničních špičkových profesionálních souborů a její repertoár sahá od klasických jazzových standardů až po současný jazz či jazzrock. 

Dalším účinkujícím bude Orchestr Ježkovy stopy, který se věnuje výhradně interpretaci české swingové hudby z období 30. a 40. let minulého století a v repertoáru má skladby Jaroslava Ježka, Slávy Emana Nováčka, Jiřího Traxlera, Kamila Běhounka a dalších. Autentického zvuku dosahuje používáním originálních dobových nástrojů a originálních not. Vzhled orchestru se době před 80 lety přibližuje také stylem oblečení a účesů. 

O závěr večera se postará Petr Sovič a kapela Gramofon, jež vznikla teprve v roce 2017. Tehdy se Petr Sovič, známý především jako nejmladší zpívající kapelník orchestru Golden Big Band Prague, obklopil skvělými hradeckými jazzovými muzikanty – kytaristou Vladimírem Šrámkem a bubeníkem Tomášem Votavou. Trojici doplnili ještě pianista Jiří Pavlík a kontrabasista Jan Hanzl. Kapela Gramofon mapuje českou písňovou tvorbu 50. až 70. let minulého století a popularizuje československé hity. 


Královédvorská tančírna (27. března 2020)

Úvodní tančírna se nabídne právě v rámci festivalu Dny R. A. Dvorského, a tak bude zejména swingově zaměřená. K tanci bude hudbu pouštět DJ Mirek Novotný - zazní hudba od swingu až po novější hity taneční scény v úpravě pro společenské tance. V průběhu večera si budete moci zatančit nejen tance, které jste se učili v tanečních, ale i mnohé další. Čekají vás základní tance Standardu (Waltz, Quickstep, Tango, Valčík, SlowFox), Latiny (Cha-Cha, Jive, Rumba, Samba), ostatní starší společenské tance (například Blues, Polka, Mambo) a podle složení tanečníků třeba i tance moderní Latiny (Salsa, Bachata, Tango Argentino ad.).

Plesové uspořádání stolů bude s 80 místy pouze "na stupínku" a celý parket tedy zůstane volný. 

Dny R. A. Dvorského se konají za přispění Královéhradeckého kraje, města Dvůr Králové nad Labem a pod záštitou královédvorské místostarostky Alexandry Jiřičkové. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz, hankuv-dum.cz 

Související články
Seznam akcí na víkend 6. - 8. března 2020
Seznam akcí na víkend 6. - 8. března 2020 - Jaroměřsko

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 5232x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí