Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Tenorista Petr Nekoranec zazpívá 10. července 2021 na festivalu Hudební léto Kuks

Redakce / 8.07.2021
Druhý koncert 12. ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks se bude konat v sobotu 10. července od 18:00 v kostele Nejsv. Trojice v Kuksu. Vystoupí na něm tenorista a sólista opery ve Stuttgartu Petr Nekoranec a cembalistka a varhanice Eva Bublová, která je vítězkou interpretační soutěže Pražské jaro.

Z vokálních skladeb jsou na programu zařazeny árie Deposuit potentes z Magnificat J. S. Bacha, Thou shall break them z oratoria Mesiáš G. F. Händela, Gelido in ogni vena a Vedrò con mio diletto A. Vivaldiho, Music for a while H. Purcella a Pieta signore A. Stradelly. Kromě barokní hudby je na programu také Ingemisco z Verdiho Requiem nebo Otče náš L. Janáčka. Dále uslyšíme Bachův Koncert F dur BWV 978 pro cembalo, na varhany pak Mozartovu Strahovskou improvizaci a Fantasii a fugu B dur A. Boëlyho.

Tenorista Petr Nekoranec je jednou z nejvýraznějších osobností mladé české pěvecké generace. V letech 2018–2020 byl sólistou Státní opery Stuttgart. Na podzim 2019 vyšlo jeho profilové album French Arias s Českou filharmonií. V sezoně 2020/21 vystoupil v Markraběcím divadle v Bayreuthu, v Theater an der Wien a v Amsterdamu. V letech 2014–2016 byl členem Bavorské státní opery v Mnichově. Je laureátem řady prestižních soutěží. V lednu 2017 se stal absolutním vítězem Mezinárodní soutěže Francesca Viñase, konané v Barceloně, kde obdržel rovněž Cenu Plácida Dominga. V srpnu 2015 se probojoval do semifinále Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu. V červenci 2014 se stal ve Vídni vítězem Mezinárodní pěvecké soutěže nesoucí jméno bulharsko-rakouské sopranistky Ljuby Welitsch.

Varhanice a cembalistka Eva Bublová Varhanice a cembalistka Eva Bublovástudovala na Pražské konzervatoři varhany a klavír, na AMU v Praze absolvovala obor varhany. Poté vystudovala Conservatoire National Supérieur de Musique ve francouzském Lyonu. Po návratu pokračovala ještě ve studiu na AMU, tentokrát v oboru cembalo. Je vítězkou několika mezinárodních soutěží - Mezinárodní varhanní soutěž Pražské jaro 1999, Gottfried Silbermann Internazionaler Orgelwettbewerb 2001 ve Freibergu (Německo) a Johann Joseph Fux Orgelwettbewerb 2005 v Anger (Rakousko). Mezi lety 1993 a 2013 byla varhanicí francouzské farnosti v Praze. Od roku 2004 je varhanicí v kostele Nejsvětějšího Salvátora v pražském Klementinu a od roku 2018 působí jako pedagog hry na cembalo na Konzervatoři v Teplicích.

Na následujícím koncertu festivalu 24. července 2021 vystoupí violoncellista a vítěz soutěže Pražské jaro Tomáš Jamník, s nímž zahraje polský varhaník a pedagog na Hudební univerzitě Fryderyka Chopina ve Varšavě Tomasz Soczek.

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z.s. spolu se správou hospitálu Kuks. Finančně jej podpořilo Ministerstvo kultury, Státní fond kultury, Královéhradecký kraj a město Dvůr Králové nad Labem. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím mailu rezervace@hudebniletokuks.cz. Více informací naleznete na www.hudebniletokuks.cz.

Související články
Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková a varhanice Michaela Káčerková se představily na festivalu Hudební léto Kuks
Sólistka curyšské opery Martina Janková vystoupí 15. srpna 2020 na festivalu Hudební léto Kuks se souborem Musica Florea
Hudební léto Kuks 2021 – dvanáctý ročník mezinárodního festivalu
Plzeňská filharmonie zahájila 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks 2021 - videoreportáž
Petr Nekoranec a Eva Bublová na druhém koncertu Hudebního léta Kuks
Violoncellista Tomáš Jamník a polský varhaník Tomasz Soczek zahrají na festivalu Hudební léto Kuks
Hudební léto Kuks 2022 – třináctý ročník mezinárodního festivalu
Sólista Vídeňské státní opery Jörg Schneider zazpívá 9. července 2022 na festivalu Hudební léto Kuks
Vaše komentáře

Přečteno 596x
 
Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí