Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

Divadlo s lístky do divadla

Redakce, Kateřina Sekyrková / 27.05.2009
Lístky na divadelní představení Majdy s Františkem z Kouzelné školky jsme kupovali na poslední chvíli pár dnů před představením. Nebylo tedy divu, že zbyly po dvou lístkách již pouze zadní řady, které však nemělo smysl kupovat pro tříleté dítě. V Hankově domě, který slouží jako kulturní dům spíše než pravé divadlo, je podlaha rovná a zadní řady tak mají značně ztížený dohled na jeviště.
 

Kupovat lístky více předem byl pro nás nesmyslný krok – malý se ve školce letos úspěšně promořuje a my nevíme, kdy tomu bude konec. Při večerním představení pro dospělé na pokladně naší babičce řekli, že lístky na Františka již nejsou. Zkušená babička se nedala a došla se zeptat na bar. Pár lístků ještě zbylo. Po jednom lístku do 9. řady a dále po dvou lístkách do 16. řady. Dalo by se říci, pro děti neprodejná místa. Po delší diskusi došla babička s prodávající k závěru, že si může koupit jen jeden lístek, když malému jsou tři roky, a vzít se malého na klín v té 9. řadě. Prima, 16. řadu by babička nekoupila, to bylo jasné i prodávající.
Nastal slavný den pro všechny malé dvorské děti – František z Kouzelné školky přijel! Přijela i druhá babička, která s radostí s tříletým vnoučkem šla do divadla. První babička jí dala lístek a šli. U pokladny, kde se kontrolují lístky, si však druhá babička musela dokoupit ještě jeden lístek. T o by přeci takhle nešlo, aby šel dospělý s dítětem za jeden lístek! To by takhle potom mohli dělat všichni! Babička tak zaplatila dalších 130 Kč za lístek v 16. řadě, kde samozřejmě neseděla. Seděla v 9. řadě s vnoučetem na klíně.
Divadlu se povedl skutečně povedený kousek. Prodalo dítěti s doprovázejícím dospělým jeden lístek do 9. a jeden do 16. řady, který již neměla šanci prodat. Co by se dělo, kdyby babička neměla peníze na druhý lístek, nevím. Myslím, že pokud by patřila mezi „tvrdé“ babičky a neměla u sebe tříletého vnoučka, který se těšil na Františka a nechtěl slyšet hádky, vybojovala by si vstup do divadla s jedním lístkem. Za takových podmínek byl totiž prodán první babičce.
Divadelní představení trvalo hodinu, bez přestávky. To je pro malé děti školkového věku, kterým bylo určeno, dost náročné – většina odbíhala na záchod. Jedná se jistě o velmi překvapující zjištění pro tvůrce pořadu, kteří s Františkem objíždí celou republiku. Spíše jej však ale nevidí – na Kouzelné školce se dají vydělat kouzelné peníze i bez přestávky. Vydělávají nejen tvůrci, ale i divadla. Těším se na sezónu s loutkovým Volfovým divadlem ve dvorském Muzeu. Vstup je volný nebo 20-30 Kč. Ale nejde jen o peníze - představení trvá celkem hodinu s 3 dějství s přestávkami (ideální pro děti) , jsme vždy předem upozorněni na čerty (aby maminky mohly rychle přiskočit k nejmenším dětem), a ještě se na konci můžeme jít na loutky podívat nebo si dokonce s nimi zahrát. Něco mi říká, že tohle je to pravé divadlo, a ne kolotoč s penězi.

 

 

 
 
Přečteno 68x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí