Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

Hudební léto Kuks

Redakce, Hospitál Kuks / 15.05.2010
Od května do září se bude v hospitálním kostele nejsv. Trojice konat cyklus koncertů Hudební léto Kuks. Nabídne řadu předních interpretů klasické hudby, mimo jiné špičkovou japonskou sopranistku. Dramaturgem a spoluzakladatelem tohoto projektu je pedagog pardubické konzervatoře Vít Havlíček. Začátek všech koncertů je v 15 hodin.
 

Hudební léto Kuks nabídne vystoupení rozmanité škály interpretů. Zahajovací koncert, který se uskuteční 29. května, bude patřit Královédvorskému chrámovému sboru a orchestru s dirigentem Vítem Havlíčkem. Cyklus koncertů pokračuje 12. června koncertem varhaníka Václava Uhlíře, s nímž vystoupí člen Filharmonie Hradec Králové, trumpetista Karel Houdek. Netradičním nástrojem v prostředí kostela je bezpochyby harfa, kterou 26. června rozezní první harfistka brněnské filharmonie Ivana Dohnalová. Dále 17. července usedne za varhany Radek Hanuš, který bude doprovázet členku opery Národního divadla v Praze, sopranistku Zdenu Kloubovou. Méně obvyklým nástrojem v chrámovém prostředí je také sopransaxofon, který 24. července rozezvučí Radomír Matyska. Společně s ním uslyšíme varhaníka Martina Matysku. V srpnu se publiku představí nejprve Duo Teres, jehož protagonisty jsou houslistka Lucia Kopsová a kytarista Tomáš Honěk (7.8.). Na závěr měsíce se můžeme těšit na přední japonskou sopranistku Michiyo Keiko. Její předností je nejenom vynikající hlas, ale i fascinující kouzlo osobnosti. Spolu s ní předvede 21. srpna své umění jeden z nejúspěšnějších varhaníků mladé generace Pavel Svoboda. Závěrečný koncert 4. září bude patřit chrudimskému pěveckému sboru Salvátor se sbormistrem Tomášem Židkem.

PROGRAM KONCERTNÍHO CYKLU:

29. 5. Královédvorský chrámový sbor a orchestr, řídí Vít Havlíček

12. 6. Václav Uhlíř – varhany, Karel Houdek - trubka

26. 6. Ivana Dohnalová – harfa

17.7. Radek Hanuš – varhany, Zdena Kloubová - soprán

24.7. Martin Matyska – varhany, Radomír Matyska - sopransaxofon

7.8. Duo TERES – Lucia Kopsová – housle, Tomáš Honěk – kytara

21.8. Pavel Svoboda – varhany, Michiyo Keiko - soprán

4.9. Pěvecký sbor Salvátor, sbormistr Tomáš Židek

 

 

 
 
Přečteno 1x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí