Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

Oblíbený Český Majáles se vrací do Hradce Králové

Redakce, Petr Ticháček / 31.03.2009
Po roční pauze se do Hradce Králové opět vrací oblíbená studentská událost; Český Majáles 2009. Ta se uskuteční na místě Šimkových sadů v centru Hradce Králové ve středu 6. května. I tentokrát studentské oslavy přinesou nejen lákavé koncerty české hudební špičky, ale také bohatý doprovodný program, který začne již první květnové dny. Organizátoři připravili sérii koncertů a partys v hradeckých klubech, divadelní představení, naučné promítání a poslední dubnový den proběhne u hradeckého rybníku Biřička Čarodějáles plný soutěží nejen pro děti. Zde dále vystoupí kapely the Coolers, Enter a další.
 

Majáles vyvrcholí ve středu 6. května v hradeckých Šimkových sadech, kam poslední ročník zavítalo téměř 6.000 lidí. I letos je pro návštěvníky připravena šťavnatá nabídka české hudební špičky. Jako první byly potvrzeny kapely DIVOKEJ BILL a VYPSANÁ FIXA, ke kterým snad nemusíme nic psát. Snad jen to, že pardubická Vypsaná fixa dokončuje své nové album a na Majálesu uslyšíte jak staré, tak nové kousky. Na portálu www.okolohradce.cz jste si sami mohli vybrat další přírůstky, nejvíce hlasů v anketě získaly skupiny READY KIRKEN a TLESKAČ. K tomu vám přidáváme oblíbené SKYLINE a TATABOJS. Ale to stále není vše… Organizátoři dávají prostor také studentským kapelám prostřednictvím hravé soutěže, jejíž podmínky najdete na webu k Majálesu. Jedna z nich pak zahájí letošní hudební maratón pod širým nebem. Tento rok nebude chybět ani velký průvod a volba krále studentů, tradiční součásti majálesů.

Více informací a průběžné novinky najdete - http://hradec.majales.cz/

 

 

 
 
Přečteno 5x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí