')
Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje

Víkendové rozloučení s Barakudou

Redakce, / 7.04.2008
Podle předpovědí přišel poslední víkend a zároveň i koncert na Barakudě. I když všichni - včetně mě - doufali, že se z toho nakonec vyklube jen další drb, nepředstavitelné se stalo skutečností a během pátečního večera se odehrálo poslední vystoupení na pódiu hudebního klubu.
 

Hlavním lákadlem a program večera byla jednoznačně kapela Romano Zorba, která se již ve Dvoře i na samotné Barakudě nejednou dobře zapsala, a tak se dala předpokládat vysoká návštěvnost, ale počet lidí, kteří se tu objevili, byl ještě mnohem větší. Bohužel musím brát v úvahu i ty, kteří se tu objevili čistě z principu, že Barakuda zavírá a už nebudou mít další možnost se tam podívat. Pro ty mám snad jen jediný vzkaz: měli jste chodit i dřív...a pro stálé návštěvníky - není co dodat... můžeme se akorát tvářit naštvaně, ale výsledek to stejně nezmění.

Kapela začala hezky v tempu - což se nejednomu v sále líbilo. Už úvodem bylo jasné, že bude celý večer rozhodně stát za to. Typická hudba se směsicí etna i jazzu přivedla do varu každého. Ihned po první písni se na jeviště postavila Radka Radová a vyslovila svá slova díků - jednak návštěvníkům, svému manželovi, ale zároveň i těm, kteří jí pomáhali během existence Barakudy. Pak už se jen pokračovalo  v pořádném rytmu a pohodě. Kapela původem z Hradce Králové se na Barakudě opět (a bohužel i naposledy) předvedla skvěle - rozhodně nejmladší člen, Kevin a jeho beatbox je nezapomenutelný.

Po jejich úvodu, který všichni protahovali, jak nejlépe uměli, následoval DJ Trifid a jeho program až do pozdního rána.

Pátek - loučila se ta mladší část běžného osazenstva. Každý po svém, ale všichni dost podobně. K ránu už ani pomalu na některé nevyzbylo něco k pití. Na druhou stranu na mnohé, na které ještě něco zbylo, stáli venku opření o plot.

Fotoreportáž z koncertu najdete zde.

Během sobotního podvečeru se začalo na Barakudě shromažďovat o generaci starší publikum. Malíř Luboš Zvičina zde měl promítání, které obsahovalo jeho vizualizované obrazy. Všechno za doprovodu mírné hudby, která působila chvílemi dost depresivně, a ve spojení s obrazy na plátně - rozloučení jak má být. Bez úsměvu, ale rozhodně ne bez nadšení a zájmu všech návštěvníků.

Víkend proběhl skutečně dobře a celé to rozloučení bez větších komplikací, i když se čekala spousta mnohem horších věcí... já sama jsem si to ani neuvědomovala, snad až do chvíle, kdy jsem v sobotu k ránu odcházela a viděla jsem stěny, ze kterých byla již sundaná většina fotek a prázdné lednice za barem. V tu chvíli mi došlo, že je to vážně pravda - Barakuda skončila.

Ještě bych chtěla věnovat pár slov přímo Radce - bez ní by tohle nefungovalo tak dlouho a hlavně bez větších komplikací. Myslím, že nebudu jediná, která jí za to rozhodně děkuje a sklání se, že vydržela za existenci klubu bojovat tak dlouho.

V současné době mohu jen doufat (a všichni ostatní asi také), že v našem městě to dlouho takhle nezůstane a vyroste tu někde hudební klub, kde by bylo možné trávit víkend. Snad se toho dočkáme.

 

 

 
 
Přečteno 119x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí