Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > kino

Chata na prodej - film z regionu

Film Chata na prodej se natáčel v Hořicích.

Redakce / 8.08.2018, Hořice - Hořicko a Miletín
Královédvorsko není přímo filmařský ráj, i když místo pro své snímky či reklamní spoty zde našel nejeden režisér. Na začátku srpna se však v kinech promítá český film Chata na prodej, který se točil mimo jiné také v sousedních Hořicích.
 

Ve svém novém snímku Chata na prodej se režisér a scénárista Tomáš Pavlíček rozhodl některé scény natočit také v Hořicích, resp. na vrchu Gothardu. Jedná se o situační veselohru homolkovského ražení s mnoha osvědčenými herci (David Vávra, Jana Synková, Ivana Chýlková, Tereza Voříšková apod.)

Během loňského podzimního natáčení v Hořicích tak mohli náhodní svědkové potkat na Gothardu například Terezu Voříškovou či Ivanu Chýlkovou. Zajímavostí je, že si ve filmu, jehož pracovní název během realizace zněl Sešlost, zahrál také David Vávra, který Hořice velmi dobře zná. Byl totiž důležitým protagonistou bizarní pábitelské letní komedie Eliška má ráda divočinu z roku 1999, která se z velké části natáčela na dachovském koupališti.  

Ve Dvoře Králové se naposledy točila reklama na vodu Toma, ve filmu Bába si zahrál místní člověk  - královédvorský otužilec Josef Ježek. V sousední Jaroměři, kde zejména Josefov je ideálním místem pro natáčení zejména historických snímků, mají dokonce mobilní aplikaci, která návštěvníky provede místy natáčení. 

V kině Svět ve Dvoře Králové se promítá ve čtvrtek 9. a 10. srpna 2018 od 20 hod.

O filmu

Rodiče prodávají starou rodinnou chatu, pro kterou už nemají využití. Před předáním chaty novému majiteli se však matka (Ivana Chýlková) zarazí, co by to byli za rodinu, kdyby na chatě neuspořádali poslední pořádnou rodinnou slezinu? Zbytek rodiny neprojevuje přílišné nadšení, rodinná setkání bývají vždy dost náročná. Děda (Jan Kačer) už je duchem spíše nepřítomen, otec (David Vávra) rodinné akce odmítá, syn (Jan Strejcovský) je věčně přiopilý a ironicky glosuje svět kolem sebe včetně rozpadajícího se vztahu s jeho přítelkyní (Judit Bárdos). Jediná babička (Jana Synková) má opravdový zájem o rodinu, ale pokládá všem až příliš upřímné dotazy. Dcera (Tereza Voříšková), stále pochybující o svém životě, na chatu pozve svého úspěšného německého přítele (Michael Pitthan), který se jediný na rodinný výlet těší. Představa rodinné idyly rychle skončí. Opravdové dobrodružství začne těsně nad ránem, když rodina zjistí, že se kamsi vytratil dědeček. Stopy vedou do lesa…  Kateřina Sekyrková
Zdroj: horice.org, csfd.cz, youtube.com, jaromer-josefov.cz
 

Související články
Reklama na vodu TOMA
Královédvorský otužilec Josef Ježek si zahrál v novém českém filmu Bába z Ledu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 502x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí