Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > kino

V kině Svět se budou promítat dokumenty královédvorských žáků

Redakce / 23.03.2017, Dvůr Králové nad Labem
V pátek 24. a v sobotu 25. března se koná v kině Svět Královédvorský filmový festival. Tradiční přehlídku filmů - Juniorfilm - letos okoření i dva nesoutěžní příspěvky - dokumenty, které natočili žáci ZŠ Strž a ZŠ 5. května o místních osobnostech.

Dokumenty budou ke zhlédnutí v pátek odpoledne v rámci celostátní přehlídky filmů mladých autorů - soutěže Juniorfilm - memoriál Jiřího Beneše, který začíná v 16 hod. 
Žáci 5. a 6. tříd z královédvorské ZŠ Strž a ZŠ 5. května si mezi místními osobnostmi vybrali do dokumentu paní Dobrorukovou, Robkovou, Lucii Sýkorovou a pana Šturma. Jedná o sociální dokumenty, které natočili pod vedením dramaturgyně Kateřiny Jonášové a režiséra Standy Adámka, ale všechno děti vymyslely samy. Tento projekt v rámci Extratřídy společnosti EDUin byl financovaný Nadací Karla Janečka. 

Na tuto premiéru dvorských filmů naváže setkání s hostem Juniorfilmu Patricií Solaříkovou. Toto „Setkání před oponou" uvede režisér Tomáš Magnusek, který soutěž podporuje již od samého počátku. Mladou sympatickou herečku Patricii Solaříkovou znáte ze seriálů Ranč U Zelené sedmy a Ulice.

Dvoráci však budou mít své zastoupení i v soutěžní části - do projekčního pátečního bloku Juniorfilmu je zařazen jeden z filmů, který vznikl příměstském Animačním táboře DDM Jednička v loňském roce. 

V pátek odpoledne také proběhne v rámci Královédvorského filmového festivalu také série workshopů v aule SŠIS na nábřeží J. Wokera. 

Juniorfilm

JUNIORFILM - memoriál Jiřího Beneše - je celostátní (s mezinárodní účastí) soutěžní přehlídkou filmů mladých autorů – dětí a mládeže do 18 let, tvůrčích kolektivů do 18 let a dospělých s tvorbou pro děti nebo o dětech.
Soutěže se mohou zúčastnit pouze amatérští filmaři.

Kateřina Sekyrková


Související články
Mladí filmařští amatéři se sjedou do Dvora Králové 24. a 25. března do kina Svět
Lákavé workshopy na Královédvorském filmovém festivalu (24. března 15:30-17 hod)
Vaše komentáře

Přečteno 816x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí