Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > soutěže

Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích 2017

anonymně / 12.02.2017, Pecka
Jak jsme vás informovali ve víkendových akcích, v sobotu 4. února se v areálu kempu Pecka konal další ročník populárního závodu „Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích“. Příznivci tohoto zábavného klání, které je vždy doplněno zabijačkovými hody, se v areálu začali scházet po 12. hodině.
 
V prostoru registrace bylo pořádně plno. Do závodu se přihlásilo 21 mužů, 7 žen, 2 dorostenci a 9 dětí. Všem pro dobrou náladu hrála country kapela Náhoda. 

Na start se postavili nejprve ti nejmenší. Za fandění rodičů předváděli strhující souboje. Odměnu dostal každý, kdo se zúčastnil. Dále se startovalo v pořadí dorostenci, ženy a na závěr muži. Divácky atraktivní byla zastávka u občerstvovací stanice. Kdo neuhádl odpověď na sportovní otázku, musel na trestné kolo. 
Na trať dlouhou necelý kilometr, startovali závodníci v minutových intervalech. Vysílení v cíli bylo důkazem toho, že toto klání nebral nikdo na lehkou váhu. 
A i když pořadí asi není to nejdůležitější, tak jen pro pořádek uvedeme tři nejrychlejší v obou hlavních kategoriích. 
Mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Zahradníková, druhá skončila Pavlou Murdychová a třetí Romana Exnerová. 
V mužích zvítězil Jiří Fajstamr ml., druhý byl Pavel Holeš a na bronzové pozici dojel Pavel Balcar.Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

zdroj: www.nasetelevize.cz
 

Související články
Přehled akcí na víkend 3. - 5. 2. 2017

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 412x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí