Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > soutěže

Výstava Zvíře není věc ukáže nejen vítězná díla XV. ročníku soutěže (18. 9. - 17. 10. 2019)

Redakce / 20.08.2019, Dvůr Králové nad Labem
Jako každým rokem také letos bude galerie Tengenenge ve dvorské zoo hostit výstavu soutěže Zvíře není věc. Všechny oceněné práce a další vybrané zde budou vystaveny od 18. září do 17. října 2019. Na slavnostní vernisáž budou 17. září 2019 pozváni autoři vítězných prací. Jejich jména jsou součástí článku - nechybí ani dvorští mladí umělci :-)
 

FOTOGALERIE - Hodnocení poroty Zvíře není věc

Celkem se soutěže zúčastnilo 56 škol z České republiky. Odborná porota, která je popsána níže, vybírala z 908 prací v úterý 24. května 2019 v Hankově domě a dospěla k následujícímu vyhodnocení:

Odborná porota pracovala ve složení
  • Ing. arch. Ota Černý
  • Jitka Mašínová – výtvarnice ZOO Dvůr Králové, 
  • Mgr. Ivana Černá a Jiří Holan – výtvarníci ZUŠ R.A. Dvorského Dvůr Králové n/L., 
  • Hana Pfeiferová – učitelka výtvarné výchovy ZŠ Podharť, 
  • Ing. arch Kateřina Sedláčková – výtvarná dílny OČKO 
  • Vanda Kotíková – výtvarný kroužek Hankova domu. 

I. kategorie – Mateřská škola

1. místo Oliver Zimák - VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková
2. místo Karolína Zechová - A1 Jeseník - uč. D. Akritidisová
3. místo Valerie Bodnár - VD Artelis Velké Přílepy - uč. E. Hesslerová

II. kategorie – Základní škola 1. – 3. třída

1. místo Jakub Kvaček - ZŠ Strž Dvůr Králové n/L. - uč. K. Poživilová
2. místo Stella Tarasov - 15. ZŠ. T. Brzkové Plzeň - uč. E. Šrámková
2. místo Eduard Kvášovský - ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. - uč. H. Pfeiferová
3. místo Štěpán Jaroš - ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. - uč. H. Pfeiferová
3. místo Sofie Pfeiferová - ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. - uč. H. Pfeiferová

III. kategorie – Základní škola 4. – 6. třída

1. místo Karel Čapek - ZŠ Mládežnická Trutnov - uč. J. Gécová
2. místo Natálie Lampertová - 15. ZŠ Plzeň - uč. E. Šrámková
3. místo Jiří Šťovíček - ZŠ Strž Dvůr Králové n/L- uč. K. Poživilová

IV. kategorie – Základní škola 7. – 9. třída

1. místo Tomáš Hodura - ZŠ Komenského Nový Jičín - uč. V. Horecká
2. místo Nela Bochníčková - ZŠ Ronov n/Doubravou - uč. I. Trnková
3. místo Michal Schmidt - ZŠ Komenského Nový Jičín - uč. V. Horecká

ZUŠ – předškolní kategorie

1. místo Barbora Knorová - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. A. Kopečková
2. místo Renata Krištofová - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. J. Spěváčková
3. místo Kateřina Kalkusová - ZUŠ Moskevská Most - uč. J. Fabiánová

ZUŠ - I. kategorie 1. – 3. ročník

1. místo Viktorie Roufael - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. A. Kopečková
2. místo Michael Slezák - VD Očko Dvůr Králové n/L. - uč. K. Sedláčková
3. místo Michal Honců - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová

ZUŠ - II. kategorie 4. – 6. ročník

1. místo Zuzana Ingrová - ZUŠ 28.října Jeseník - uč. I. Svobodová
2. místo Viktor Babuci - ZUŠ Nové Město p/Smrkem - uč. E. Bartošová
2. místo Tereza Hejlová - ZUŠ T. Brzkové Plzeň - uč. D. Hejlová
3. místo Martina Janeková - ZUŠ G. Mahlera Humpolec - uč. E. Moravcová

ZUŠ - III. kategorie 7. – 9. ročník

1. místo Lucie Horáčková ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
2. místo Barbora Heřmanová ZUŠ Dvůr Králové n/L. uč.I. Černá
3. místo Adéla Vidovičová ZUŠ G. Mahlera Humpolec uč. E. Moravcová

ZUŠ - IV. kategorie 15 – 19 let

1. místo Klára Kotenová - ZUŠ G. Mahlera Humpolec - uč. E. Moravcová
2. místo Martin Březík - ZUŠ G. Mahlera Humpolec - uč. E. Moravcová
2. místo Nela Flosová - ZUŠ R. A. D. Dvůr Králové n/L. - uč. J. Holan
3. místo Markéta Pecnová - ZUŠ R. A. D. Dvůr Králové n/L. - uč. I. Černá

Speciální a praktické školy

1. místo Vojtěch Veselý - Speciální a praktická škola Ibsenka Brno - uč. O. Gabrielová
2. místo Klára Poliaková - Speciální a praktická škola Ibsenka Brno - uč A. Runkasová
3. místo Kateřina Hlavsová - ZŠ a SŠ Praha 10 - uč. L. Hlaváčová

Zvláštní ocenění – ústavy/ bez udání věku/

1. místo Jitka Rotová - Horizont Protivín - uč.Uhrová
2. místo Eva Kuboušková - Horizont Protivín - uč.Uhrová
2. místo David Gajdoš - Domov Zběšičky - uč.Uhrová
3. místo Zuzana Nagyová - Horizont Protivín - uč.Uhrová

CENA POROTY

  • Keramika a objekty ZUŠ Zámek 1 Strakonice – uč. I. Schwarzová
  • drátěná zvířata ZUŠ Dvůr Králové n/L.

Vystavené práce I. kategorie – mateřská škola

Eliška Jarkovská - MŠ E. Krásnohorské Dvůr Králové n/L. - uč. I. Dostálová
Alžběta Šecová - VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková
Alena Hostašová - A1 Jeseník uč. D. Akritidisová
Adam Vaňura - VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková
Anna Brentnerová - VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková
Martin Skála - VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková
Jakub Novák - VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková
Marie Vejnarová - VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková
Lola Laštovicová - A1 Jeseník uč. D. Akritidisová
Valerie Bodnár - Výtvarná dílna Artelis Velké Přílepy - uč. E. Hesslerová
|Adélka Kukalová -  VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková

Vystavené práce – II. kategorie - základní škola 1. – 3. třída

Aneta Brisslingerová - ZŠ Bílá Třemešná
Barbora Bäumeltová - ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. - uč. H. Pfeiferová
Lada Patzeltová - ZŠ Strž Dvůr Králové n/L. - uč. K. Poživilová
Anežka Zechová - A1 Jeseník - uč. D. Akritidisová
Vojtěch Špaček - VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. - uč. V. Kotíková
Thomasernest Jangl - A1 Jeseník - uč. D. Akritidisová
Laura Janglová - A1 Jeseník - uč. D. Akritidisová
Stanislav Toman - ZŠ Bílá Třemešná
Madla Sopuchová - A1 Jeseník - uč. D. Akritidisová
Barbora Lukšanová - ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. - uč. H. Pfeiferová

Vystavené práce – III. kategorie - základní škola 4. – 6. třída

Karolína Žitnáková - ZŠ Mládežnická Trutnov - uč. J. Gécová
Šárka Langpaulová - ZŠ Strž Dvůr Králové n/L. - uč. K. Poživilová
Adéla Orlíková - ZŠ T.G. M. Opava - uč. T. Břečková
Jakub Harazím - 15. ZŠ T. Brzkové Plzeň - uč. E. Šrámková
Lukáš Hladík - ZŠ Strž Dvůr Králové n/L. - uč. K. Poživilová
Ondřej Hájek - ZŠ Bílá Třemešná - uč. J. Baudyšová
Marjani Akritidu - Vísová A1 Jeseník - uč. D. Akritidisová
Nikola Liskovská - ZŠ Mládežnická Trutnov uč. J. Gécová
Barbora Střižíková - ZŠ T.G. M. Opava - uč. T. Břečková
Hana Kolovratová - ZŠ T.G. M. Opava - uč. T. Břečková

Vystavené práce – IV. kategorie základní škola 7. – 9. třída

Markéta Králíková - ZŠ T.G. M. Opava - uč. T. Břečková
Kateřina Pfauserová - ZŠ J. z Poděbrad Praha 3 - uč. Z. Tvrdíková
Adam Povondra - VK Zdeňka Kladno - uč. A. Povondra
Ester Satke - ZŠ T.G. M. Opava - uč. T. Břečková
Martin Brynych Z- Š Ronov n/Doubravou - uč. I. Trnková
Anna Sherlupenko - ZŠ J. z Poděbrad Praha 3 - uč. Z. Tvrdíková
Ondřej Stoniš - ZŠ T.G. M. Opava - uč. T. Břečková
Monika Kiezlerová - ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové n/L. - uč. J. Baudischová
Tomáš Hlavatý-  ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové n/L. - uč. J. Baudischová

Vystavené práce – ZUŠ předškolní kategorie

Naďa Hušková - ZUŠ Zámek 1Strakonice - uč. I. Schwarzová
Sára Josefusová - ZUŠ Zámek 1Strakonice - uč. I. Schwarzová
Anežka Vytisková - ZUŠ G. Mahlera Humpolec u- č. E. Moravcová
Klaudie Schrofelová - ZUŠ F.A. Šporka Jaroměř uč. R. Ulichová
Lota Hatková - ZUŠ F.A. Šporka Jaroměř - uč. R. Ulichová
Nelly Gregoričová - ZUŠ T. Brzkové Plzeň - uč. D. Hejlová
Adelaine Stable - ZUŠ Nové Město p/Smrkem - uč. E. Bartošová
Kateřina Pašková - ZUŠ Zámek 1 Strakonice - uč. I. Schwarzová
Daniel Slabý - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. J. Spěváčková

Vystavené práce - ZUŠ I. kategorie 1. – 3. ročník

Anna Rajsnerová - Výtv. dílny Očko Dvůr Králové n/L. - uč. K. Sedláčková
Radovan Fišera - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Jaroslav Fišera - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Tina Vovsová - ZUŠ R.A.D. Dvůr Králové n/L. - uč. J. Holan
Veronika Vašíčková - ZUŠ Jeseník - uč. I. Svobodová
Valerie Horáčková - ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
Markéta Majerová - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. R. Štajerová
Nelly Sokolová - ZUŠ Jeseník - uč. I. Svobodová
Kolektiv: Anděla Matěásková, Nicol Jebavá, Martina Tomešová, Kristýna Tužová, Krištof Hollman, Marek Bílek - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Nela Krumplová - ZUŠ G. Mahlera Humpolec uč. E. Moravcová
Tobiáš Buldra - ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. R. Spěváčková
Jáchym Worm - ZUŠ Jeseník uč. L. Grygová
Kateřina Straková - ZUŠ Strakonice uč. I. Schwarzová
Ema Benešová - ZUŠ R.A.D. Dvůr Králové n/L. uč. I. Černá
Kolektiv: Sofie Kuklíková, Ester Chmelíková, Barbora Valentová - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Sabina Rybenská - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Kristýna Železníková - ZUŠ Petřiny Praha 6 - uč. V. Dubská
Katerina Stepanyshyn - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. R. Štajerová
Laura Štolfová - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Julie Schillová - ZUŠ Dobruška - uč. P. Žďánská

Vystavené práce ZUŠ II. kategorie 4. – 6. ročník

Sára Pňáčková - A1 Jeseník D. Akritidisová
Nikola Munzarová - Výtv. dílny Očko Dvůr Králové n/L. - uč. K. Sedláčková
Alžběta Dvořáková - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. R. Štajerová
Marie Krauseová - ZUŠ Pardubice - uč. Z. Kučerová
Anna Heřmanová - ZUŠ R.A.D. Dvůr Králové n/L. - uč. I. Černá
Zdeňka Vaňková - ZUŠ Zámek 1 Strakonice - uč. I. Schwarzová
Ema Šefránková - ZUŠ Zámek 1 Strakonice - uč. I. Schwarzová
Lucie Kubátová - ZUŠ G. Mahlera Humpolec-  uč. E. Moravcová
Eliška Nosková - ZUŠ R.A.D. Dvůr Králové n/L. - uč. I. Černá
Magdalena Jančová - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. J. Vacková
Eliška Podzimková - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Adéla Nyklíčková - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Vojtěch Sedlák - ZUŠ J. Lady Velké Popovice
Adéla Pašavová - ZUŠ Zámek 1 Strakonice - uč. I. Schwarzová
Mariana Talafová - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. J. Vacková
Kateřina Jiráková - ZUŠ G. Mahlera Humpolec - uč. E. Moravcová
Šárka Kavanová - ZUŠ R.A.D. Dvůr Králové n/L. - uč. J. Holan
Tomáš Čuřín - ZUŠ Kochana z Prachové Strakonice - uč. P. Luhanová
Michaela Houšková - ZUŠ T. Brzkové Plzeň - uč. D. Hejlová
Michal Suk - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. D. Fila
Andrea Albrechtová - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. D. Fila
Tereza Bartůňková - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. D. Fila
Marie Weischäuplová - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. D. Fila
Cecilie Sedláčková - Výtv. dílny Očko Dvůr Králové n/L. - uč. K. Sedláčková
Josef Metelka - Výtv. dílny Očko Dvůr Králové n/L. - uč. K. Sedláčková

Vystavené práce - ZUŠ - III. kategorie 7. – 9. ročník

Andrea Černá - ZUŠ Přeštice - uč. J. Bošková
Jan Hotový - ZUŠ J. Lady Velké Popovice
Barbora Václavíková - ZUŠ Jilemnice - uč. D. Bucharová
Adéla Vildová - ZUŠ Jagellonská Plzeň - uč. R. Štajerová
Šimon Pokorný - ZUŠ Dobruška - uč. P. Žďánská
Alžběta Malá - Výtv. dílny Očko Dvůr Králové n/L. - uč. K. Sedláčková
Jana Maroušková - ZUŠ Zámek 1 Strakonice - uč. I. Schwarzová
Julie Mrázová - ZUŠ Zámek 1 Strakonice - uč. I. Schwarzová
Anežka Miková - ZUŠ G. Mahlera Humpolec - uč. E. Moravcová

Vystavené práce - ZUŠ - IV. kategorie 15 – 19 let

Natálie Podskalníková - ZUŠ J. Lady Velké Popovice
Nikola Zdařilová - ZUŠ Jeseník - uč. J. Krhánková
Lukáš Kováčík - ZUŠ G. Mahlera Humpolec - uč. E. Moravcová
Ingrid Majerová - ZUŠ Petřiny Praha 6 - uč. V. Dubská
Andrea Haková - ZUŠ R.A.D. Dvůr Králové n/L. - uč J. Holan

Vystavené práce Speciální a praktické školy

Vojtěch Morávek - Speciální a praktická škola Ibsenka Brno - uč. Kubíčková
Adam Chobola - Speciální a praktická škola Ibsenka Brno - uč. Kubíčková
Žaneta Zachová Z- Š a SŠ Praha 10 - uč. Hlaváčová

Vystavené práce - Zvláštní ocenění – ústavy/ bez udání věku/

Radka Rybáková - Horizont Protivín - uč. Uhrová
Jana Haisová - Horizont Protivín - uč. Uhrová
Nikola Matásková - Horizont Protivín - uč. Uhrová
Jaroslava Smolová - Zběšičky Bernartice
Andrea Kleistnerová - Zběšičky Bernartice - uč. Kudrová
Lenka Uhlíková - Zběšičky Bernartice - uč. Uhrová
Štěpánka Trtková - Horizont Protivín - uč. Uhrová
Vít Růžička - Zběšičky Bernartice - uč. Uhrová
Božena Frková - Domov Petra Mačkov - uč. H.Vydrová

Vanda Kotíková
kurátor výstavy

 

 

Související články
Zvíře není hračka - podtéma letošního ročníku soutěže Zvíře není věc (uzávěrka 30. dubna 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 755x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

Inzerce



Volná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí