')
Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Masopust v Bílé Třemešné - fotogalerie

Redakce / 8.02.2016, Bílá Třemešná
V sobotu 6. února se v Bílé Třemešné konal Masopust. Velký průvod nápaditých masek byl doplněn nefalšovanou zabíjačkou s fámózními jitrničkami. Muziku obstarala kapela Klapeto hrající staropražské písničky. To vše bylo prokládané výpravnými scénkami místních ochotníků na téma - Haškův Švejk.
 

FOTOGALERIE - Masopust v Bílé Třemešné

Diváci si tak mohli užít nejlepší části této klasiky české literatury. Švejka, nadporučíka Lukáše, Balouna a dalších. Jednu z hlavních rolí  - totiž ukradeného "stájového pinče" si střihnul místní jezevčík :-)

Občerstvení zajišťovala již zmíněná zabijačka, ale také trdelníky z Farní charity a stánky s nápoji, mezi nimiž se vyjímal zejména stánek firmy vyrábějící nápoje dobře známé právě ze Švejka - rum, kontušovka, čert, ořechovka, jeřabinka, vanilková - Dal jsem je zpaměti - zapomněl jsem na něco?

Venkovní část byla ukončena velkolepou tombolou, kde se dala vyhrát prasečí hlava, pytel obilí, brikety, ale i notebook, či kupony do partnerských restaurací a obchodů. Večer akce pokračovala v místní hasičárně masopustní zábavou. 

Celou akci uspořádal velmi aktivní místní spolek Střemcha

Fotografie dodal Jindřich Hauke - moc děkujeme!
 

Související články
Masopust 2015
Masopustní veselí a průvody na Královédvorsku a okolí
Fotogalerie a video z Masopustu v Podharti
Související odkazy
Spolek Střemcha
Celá fotogalerie Jindřicha Hauke
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1557x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí