Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Šporkovská slavnost bude živě přenášena do celého světa!

Redakce / 24.02.2017, Královédvorsko
Ve Dvoře Králové nad Labem proběhne v neděli 26. února ve 13 hodin slavnost k výročí 300 let od zrodu Braunova Betlému. Na slavnost přijede přímý potomek hraběte Šporka pan Stephan Sweerts-Sporck. A naše redakce bude s kamerami při tom a slavnost bude přenášet po internetu do celého světa. Pošlete odkaz na tento článek svým přátelům a buďte tam všichni s námi.
Je 26. února a do Dvora Králové vjíždí kočár, ve kterém se hrdě veze hrabě František Antonín Špork. Přijíždí k radnici, aby tu podepsal smlouvu o koupi pozemku nedaleko Kuksu. Pro Královédvoráky nezajímavý kus lesa plný obtížných skalnatých výběžků, pro hraběte Šporka je ovšem jeho Nový les místem, se kterým má velkolepé plány. 

V neděli od 13 hodin můžete přímo v tomto okně živě sledovat celou slavnost na náměstí TGM:

 

Pokud to nejede, klikněte na tento odkaz do našeho youtube kanálu.


Jeden z největších sochařských géniů Matyáš Bernard Braun zde brzy vytvoří ve světovém měřítku unikátní barokní sochařsko-krajinářské dílo, které se stane širší součástí lázní Kuks. Nemýlíte se, jde samozřejmě o Braunův Betlém.  Ano, stalo se to již před 300 lety. Ale pokud chcete vidět příjezd hraběte Šporka a jeho paní do města na vlastní oči, máte právě nyní jedinečnou příležitost. 26. února 2017 od 13:00 na náměstí T. G. Masaryka se Spolek Braunův Betlém chystá tuto významnou událost připomenout a poukázat na zásadní historickou vazbu mezi hrabětem Šporkem, Braunovým Betlémem a Dvorem Králové nad Labem.  Prestiž oslavám dozajista dodá přítomnost pana Stephana Sweerts-Sporcka a jeho paní, kteří nejen že přislíbili svou účast, ale dokonce se uvolili sehrát role svých slavných předků. Seriozní badatele zaujme informace, že zazní autentický text kupní smlouvy, která se dlouho považovala za ztracenou a teprve nedávno se ji podařilo dohledat.

Pořadatel:
Braunův Betlém, z.s.
Sylvárov 2510
544 01 Dvůr Králové n.L.
braunuvbetlem.cz
Webové stránky akce:
http://spork.345.cz/

Dole na stránce najdete fotogalerii z akce Rej čarodějnic v Betlémě, kterou pořádá stejná parta organizátorů. Autorem fotografií je Jaroměřský fotograf Pavel Kratochvíl.

Zde se podívejte na pozvánku přímo od hraběte Šporka:FOTOGALERIE - Rej čarodejnic 2016 - Pavel Kratochvíl

Související články
Koncert "Baroko skočně" v rámci Sporckovských oslav (neděle 26. 2. od 15:45)
Podívejte se na záznamy živého přenosu slavností 300 let od zakoupení lesa pro založení Braunova betlému
Vaše komentáře
Diky za prenos, 26.02.2017 13:05, Reagovat
Diky za prenos, sledujem z daleka :)

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 9086x
 
Hodnocení článku:
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.
11.10.2022 - Ve středu 12. října odpoledne bude probíhat údržba telefonní ústředny ve dvorské nemocnici. Může se tedy stát, že se tam v tuto dobu nebudete moc dovolat.
29.08.2022 - Na konci srpna navštívil Safari park letos již půl milióntý návštěvník.

Volná pracovní místa
Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí