Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Zaplněný sál Hankova domu tleskal v úterý 22. října novým laureátům Ceny města. Podívejte se na videoreportáž.

Redakce / 29.10.2019
V letošním roce zastupitelé vybrali celkem deset oceněných: osm jednotlivců, jednu dvojici a jednu hudební skupinu.
 
 

Laureáti byli nominováni buď za celoživotní přínos v konkrétní oblasti, nebo za mimořádný výkon v předchozím kalendářním roce.  Nominace, které zaslala veřejnost, doplnily kulturní a sportovní komise a nakonec zastupitelstvo vybralo následující laureáty:
  • Mgr. Pavlína Špatenková a Helena Rezková za autorství knihy Nebylo jim souzeno žít, 
  • npor. Bc. Zdeněk Šedivka za celoživotní činnost v hasičském záchranném sboru, 
  • Charilaos Karadzos in memoriam za celoživotní přínos v oblasti kultury,
  • Josef Kočnar in memoriam za celoživotní dílo v hudební oblasti, 
  • hudební skupina Wostruha za celoživotní přínos v oblasti hudby,
  • Mgr. Antonín Valášek za celoživotní přínos v oblasti sportu, 
  • Josef Pospíšil za celoživotní přínos v oblasti sportu,
  • Mgr. Karolína Grohová za mimořádné sportovní úspěchy v roce 2018,
  • Jakub Grus za mimořádné sportovní úspěchy v roce 2018,
  • Dominika Jansová za mimořádné sportovní úspěchy v roce 2018.
Medailony jednotlivých oceněných.

Ceny předávali starosta města Jan Jarolím, místostarostové Alexandra Jiříčková a Jan Helbich a radní Dušan Kubica a Ota Černý. V případě oceněných Pavlíny Špatenkové a Heleny Rezkové se ke gratulantům na pódiu přidal také sokol Antonín Burdych. Jeho příběh i jeho rodiny a blízkých, které za druhé světové války popravilo gestapo v souvislosti s ukrýváním parašutisty Jiřího Potůčka, je zaznamenán právě v knize Nebylo jim souzeno žít. Zdeňku Šedivkovi zase na pódiu gratuloval také brigádní generál František Mencl, krajský ředitel HZS Královéhradeckého kraje. Za Charilaose Karadzose oceněného in memoriam převzali cenu jeho synové Daniel a Andreas, za Josefa Kočnara, který dostal cenu také in memoriam, převzala ocenění jeho manželka Eva. 

Čestným hostem akce byl MUDr. Jaroslav Větvička, vedoucí lékař Centra zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace a prezident Mercedes-Benz klubu ČR. Během rozhovoru vzpomínal na mládí ve Dvoře Králové nad Labem, podělil se o zážitky z olympijských her, kterých se jako šéflékař českého olympijského týmu zúčastnil, a prozradil i něco o své vášni, jíž jsou historické automobily. Spolu se starostou Janem Jarolímem také předal ceny úspěšným mladým sportovcům.

Během doprovodného programu vystoupili pedagogové ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové nad Labem. Jako překvapení večera zahrála oceněná kapela Wostruha, která letos slaví 50 let od svého založení, a na pódiu se představili také Creedence Revival Czech, kteří tak zavzpomínali na svého kapelníka Josefa Kočnara.

zdroj: web města

FOTOGALERIE - Zaplněný sál Hankova domu tleskal v úterý 22. října novým laureátům Ceny města Dvůr Králové nad Labem. Podívejte se na videoreportáž.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 957x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.12.2019 - 31.01.2020
Výstava: Retrohrátky
22.01.2020 19:00 - 23.01.2020 19:00
Případ mrtvého nebožtíka - krimi komedie
24.01.2020 20:00 - 25.01.2020 02:00
Ples ZŠ Schulzovy sady
24.01.2020 19:00
Klub deskových her