Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje

Ve Dvoře Králové nad Labem se bude točit studentský celovečerní film V ZAJETÍ SÍTĚ! Chcete se zapojit?

Redakce / 30.05.2019
Autory nápadu na natočení celovečerního studentského filmu jsou dva ze studentů oboru Multimediální tvorba střední školy v Hradci Králové. Vznikl, když přemýšleli o tom, kde budou provádět svou povinnou měsíční odbornou praxi. A protože chtěli mít tuto praxi co nejvíce v oboru, který studují, rozhodli se, že náplní praxe bude právě natočení celovečerního hraného filmu.
 

Jako námět pro natočení filmu si vybrali aktuální téma anonymity sociálních sítí. Druhým nosným tématem filmu je nebezpečí práce investigativního novináře. Spojením těchto témat pak vznikl z námětu scénář s pracovním názvem V ZAJETÍ SÍTĚ, a to pod vedením absolventa JAMU, divadelního lektora a režiséra Dominika Macháčka z Náchoda.

Jak se postupně tvořil scénář, začal projekt zajímat stále více studentů a zrodil se tak unikátní produkční tým sestavený z více než 20ti studentů již zmiňovaného oboru Multimediální tvorby, a to napříč všemi ročníky.

Chcete se zapojit do filmu?Filmaři stále hledají tyto lokace:
- byt redaktorky Hanky
- pokoj mladé studentky
- kancelář banky
Dále:
- kompars s fotoaparáty (novináři) 
- kompars do malých rolí
- kosmetička

Sledujte zejména Facebokoovou stránku
V ZAJETÍ SÍTĚ, kam se budou psát podrobnosti o natáčení. 
Některé další věci jsou předjednané, ale ještě ne zcela potvrzené.

Projektu se po producentské stránce ujal Roman Florian, učitel odborných předmětů oboru, který vlastní produkční a televizní firmu Film production, provozuje internetovou televizi TV Náchodsko a spolupracuje s internetovou televizí v Podkrkonoší - Zvičina TV. Jako místo pro natáčení si studenti vybrali lokace právě ve Dvoře Králové nad Labem.

Hlavní role se ujal televizní redaktor, moderátor a herec Josef Mádle, který ze Dvora Králové pochází. Hlavní dívčí postavu investigativní novinářky si zahraje redaktorka TV Náchodska a ZvičinaTV Romana Jungová. Malou roli přislíbila i populární herečka Pavla Tomicová. Ve filmu samozřejmě hrají i studenti školy a pevně věříme, že se zapojí i řada obyvatel města.

Film bude produkčně vznikat v průběhu měsíce června. Postprodukce je pak plánována na léto a už v říjnu se pak mohou diváci těšit na uvedení do kin. Předpremiéra se bude konat jak jinak než ve městě, kde film vzniká, tedy ve Dvoře Králové nad Labem. Premiéra je pak plánována do města, kde střední škola, ze které studenti jsou, sídlí. Tedy do Hradce Králové.

Vzhledem k tomu, že se jedná o studentský film, je rozpočet prakticky nulový a každý se podílí na realizaci jen prostředky jemu možnými, tedy především volným časem pro natáčení.

Pokud máte chuť zkusit si atmosféru tvorby takového filmu a čas pomoc tvůrcům s castingem, pište na romanflorian@seznam.cz.


Roman Florián

FOTOGALERIE - Ve Dvoře Králové nad Labem se bude točit studentský celovečerní film! Chcete se zapojit?

 

Související články
Po Dvoru Králové následuje Hronov. Taxikář - další film mladých filmových tvůrců - přibližuje skutečnou událost. Účast na natáčení přislíbila i Lucie Bílá

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2139x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)

Odborný referent (MěÚ Dvůr Králové n. L.)Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
12.09.2020 09:00 - 10.10.2020 17:00
Skautská výstava
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)