Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

S Elegancí a noblesou - pozvání na výstavu do České Skalice

Redakce, / 4.08.2016, Česká Skalice - Náchodsko a Broumovsko
V sobotu 6. srpna 2016 ve 14 hodin bude v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové otevřena jedinečná autorská výstava Zdenky Plchové pod názvem S elegancí a noblesou.

FOTOGALERIE - S elegancí a noblesou-pozvání na výstavu

Po zdařilé spolupráci na předvánočních výstavách v Jiřinkovém sále se 6. srpna otevírá velkoryse pojatá výstava ze soukromé sbírky Muzea Kouzlo starých časů v Praze věnující se stylu života vyšších společenských vrstev na přelomu 19. a 20. století. Jedná se o nostalgické ohlédnutí za dobou, ve které se zastavil čas. Výstava provádí návštěvníka zákoutími starého měšťanského domu s exponáty volně koncipovanými do obrazů, v nichž vstupuje do děje a vnímá atmosféru příběhů, jež vyprávějí. Nahlédnout může do dívčího pokoje, kuchyně se zástupem služebných, salonu, pokoje pro komornou či pokojíku pro děti. Vystaveny jsou nákladné oděvy pro dámy, jemné prádlo, oděvy služebných, dětské, chovací a křticí oděvy, ale i doplňky a kuriozity.

Podle slov majitelky sbírky Zdenky Plchové „výstava není jen milým zastavením v dnešní uspěchané době, ale i poctou umění předešlých generací, které můžeme obdivovat na precizně zpracovaných oděvech, krajkách a výšivkách“.

Na výstavní počin navazuje i stejnojmenná edice S elegancí a noblesou, věnující se odívání, která bude na výstavě k dostání.
Cyklus výstav S elegancí a noblesou pořádá Muzeum Kouzlo starých časů v Praze, které vlastní unikátní sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit z období let 1850–1920.S elegancí a noblesou
Muzeum Boženy Němcové, Maloskalická 47, Česká Skalice
6. srpna – 30. září 2016
výstavní síň
vernisáž 6. srpna ve 14 hodin … promluví majitelka sbírky paní Zdenka Plchová
vstupné na výstavu: 100 Kč

 
Vaše komentáře

Přečteno 488x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí