Vyhledej
Královédvorsko > Akce

Dny evropského dědictví 2020: Jaroměř - Nové Město nad Metují

12.09.2020 09:00 - 20:00
Jaroměř. Nové Město nad Metují, Velichovky, Šestajovice

Dne 12.09.2020 proběhnou v Jaroměři a v Novém Městě nad Metují Dny evropského dědictví. Zároveň však oslavíme také 100 let od zahájení autobusové dopravy na lince Nové Město nad Metují – Jaroměř. Z tohoto důvodu budou moci pasažéři cestovat mezi oběma městy celý den ZDARMA. Autobusy, které budou jezdit každou půlhodinu, neminou ani spojující vesnice, tedy Nahořany, Šestajovice, Jasennou a Velichovky.
V rámci Dnů evropského dědictví se návštěvníci mohou těšit na řadu zpřístupněných památek a objektů, ale také na doprovodný program. Atraktivní by měly být i ceny vstupného, které budou zdarma či snížené.
V Novém Městě nad Metují můžete zdarma navštívit Městské muzeum, Městskou galerii Zázvorku, Zámeckou věž Máselnici, Městskou knihovnu a Železniční stanici, kde na vás čekají zajímavé výstavy. Obec Šestajovice nabízí muzeum motocyklů a hraček, ve Velichovkách si můžete prohlédnout lázně Velichovky.
V Jaroměři otevře své brány hned několik objektů v čele s muzei a kostely. Těšit se můžete na komentované prohlídky náměstí a kostela sv. Mikuláše, prohlídky Pidi muzea loutkových divadel a Boučkova divadla, kde bude navíc od 13:00 představení Zlatý vrch. Za návštěvu stojí také Železniční muzeum Výtopna Jaroměř, Husův sbor a Muzeum magie, kde je pro vás připraveno od 15:00 kouzelnické vystoupení.
V Josefově se bude slavit 240. výročí založení Josefova, díky čemuž můžete vidět vojenský pochod městem, scénku s příjezdem císaře Josefa II., bitevní ukázku, ale také koncerty vojenské hudby a dalších kapel. Své brány otevře Bastion I a podzemí, kde budou k vidění oživlé postavy z historie pevnosti i Stálá historická expozice v Josefově se sezónní výstavou Za drahými kameny do pravěku. Zpřístupněný bude také Kostel Nanebevstoupení Páně či Pevnostní kovárna, kde na vás čekají stroje v pohybu. Dále můžete navštívit Bastion No. X / Ravelin No. XIV / Bastion No. IX, tedy tři objekty v jedné prohlídkové trase, 3D model pevnosti Josefov, Cestu legionáře II či Uměleckou kolonii – Bastion IV, kde se vám otevřou ateliéry umělců i muzeum hraček. Pro milovníky přírody jsou připraveny také komentované, zhruba dvouhodinové, prohlídky Ptačího parku – Josefovských luk (od 10:00 a 14:00).
Vstupné: dle jednotlivých míst
Pořadatel: Město Jaroměř, Město Nové Město nad Metují a obce Velichovky a Šestajovice
Kontakt: drahoradova@jaromer-josefov.cz

Více  
Datum zveřejnění: 5.08.2020

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí