Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

300 zatáček Gustava Havla omezí průjezd Hořicemi (18.-19. 5. 2024)

Redakce / 17.05.2024, Dvůr Králové nad Labem
O víkendu 18. 5. - 19. 5. 2024 se uskuteční již 61. ročník motocyklových závodů 300 zatáček Gustava Havla. Jeho pořádání si vyžádá úplnou uzavírku na závodním okruhu, tedy na vybraných úsecích silnic II/300, II/501 a III/3003.

Již v pátek 17. května 2024 se v době mezi 16. – 17. hodinou také uskuteční vítání účastníků závodů na hořickém zámku, kdy jezdci přijedou na svých závodních strojích po směru okruhu z autokempu a následně se opět do něj ve směru okruhu vrátí. 
Doprovod bude zajištěn vozidly pořadatelů a policie.

Do Dvora Králové a na Novou Paku

Objízdná trasa ve směru Dvůr Králové a Nová Paka je vedena po silnici č. II/300 ul. Aloise Jilemnického, III/32510 ul. Aloise Hlavatého, III/32520 ul. Barákova, Žižkova, Erbenova, III/3001 do Miletína. Do Dvora Králové již po obvyklé trase po silnici II/300. 

Ve směru Nová Paka z Miletína je doprava odkloněna na silnici II/300 a III/3004 přes Červenou Třemešnou do Lukavce u Hořic a odtud po obvyklé trase silnicí II/501. 
V opačném směru jsou využívány stejné objízdné trasy. 

Omezení ve městě

Přejezd závodního okruhu bude v nutných případech umožněn mezi náměstím Jiřího z Poděbrad a ulicí Karlova (z důvodu uzavírky pouze k prodejně LIDL) a mezi ulicemi Štorchova a Kociánova v přestávkách mezi jednotlivými kategoriemi a bude řízen pořadatelskou službou. Z oblasti ulic Čechova, Kollárova, Otakarova bude opět v nutných případech umožněn vjezd do ulice Karlova přes areál hasičů (schémata objízdných tras v příloze).
Vzhledem k již probíhajícím dopravním omezením v Hořicích věnujte prosím zvýšenou pozornost přechodnému dopravnímu značení.

PRO DIVÁKY

Parkovací plochy jsou převážně situovány do města Hořice. Největší plocha je přímo na hořickém náměstí. K zaparkování automobilu či motocyklu lze též využít Riegrovi ulice, která je pro parkování dostatečně dlouhá. Zaparkujete a máte doslova pár metrů k závodní trati. Krásnou procházkou, sice do kopce, se dostanete do centra dění, tedy k parkovišti závodních strojů.

Závodní trať se v oba dny uzavírá v 7:30 hodin ráno a to pro jakýkoliv běžný provoz. Povolen vjezd mají pouze vozy pořadatelské a vozy se speciálním označením. Takže pokud chcete svůj motocykl zaparkovat někde poblíž depa, musíte si přivstat.

Po projetí pořadatelského vozidla s červenou vlajkou je trať uzavřena i pro pěší.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: MěÚ Hořice

 
Vaše komentáře

Přečteno 964x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí