Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Doprava na náměstí v Hořicích je omezená, rekonstruuje se zde silnice III/3002

Redakce / 23.07.2021, Hořice - Hořicko a Miletín
V pondělí 19. července byly zahájeny stavební práce na opravě komunikace, který projíždí náměstím v Hořicích. Z toho důvodu byla přijatá dopravní opatření omezující provoz.

V době konání závodů 300 ZGH a Slavností hořických trubiček bude náměstí zcela uzavřeno! Aktuální dopravní omezení se však týká i navazujících ulic z důvodu parkování a dopravy místních obyvatel.

Náměstí Jiřího z Poděbrad

Vjezd na náměstí Jiřího z Poděbrad je možný po místní komunikaci před radnicí a je umožněn vozidlům do 3,5 t (mimo dopravní obsluhy). Výjezd je možný pouze směrem na horní konec náměstí do ulice Riegrova. Objízdná trasa v opačném směru je vedena ul. Hálkova.

Hálkova ulice

V ulici Hálkova je stanoven zákaz zastavení v celé délce z důvodu umožnění průjezdu autobusové linkové dopravy po pravé straně (ve směru jízdy). Po levé straně je umožněno parkování mezi č.p. 875 – č.p. 84. 

Parkovací stání u radnice

V prostoru před radnicí byla vyčleněna parkovací místa s omezeným režimem stání na 1 hodinu. Tento režim je platný ve všedních dnech pondělí – pátek do 7:00 do 17:00 hodin. 

Komenského ulice

Zároveň se změnil směr jízdy v ul. Škroupova a možný vjezd do ní z ul. Komenského. Tato změna je určena zejména obyvatelům bytových domů v části ul. Pod Lipou, která je jednosměrná, aby zbytečně nejezdili přes náměstí.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: odb. dopravy MěÚ Hořice

Související články
Dopravní omezení na silnici mezi Dvorem Králové a obcí Kocbeře (srpen 2021)
Dopravu na nábřeží Benešovo regulují semafory (do 20. září 2021)
Vaše komentáře

Přečteno 498x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí