Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Důvody uzavírky ulice Zborovská ve Dvoře Králové (6. 3. - 29. 10. 2023)

Redakce / 15.03.2023, Dvůr Králové nad Labem
Již dva roky jezdili nejen místní občané v ulici Zborovská tankodromem. Důvodem bylo čekání na rekonstrukci povrchu komunikace po obnově vodovodu a kanalizace v roce 2021. Nyní dochází k rekonstrukci komunikace.

Město na začátku letošního března oznámilo uzavírku Zborovské ulice z důvodu rekonstrukce komunikace, chodníků, veřejného osvětlení, vybudování metropolitní sítě a obnovy veřejné zeleně.

Jak uvedlo město na svém webu, stavební práce budou probíhat po etapách, kdy dojde k postupné uzavírce jednotlivých částí ulice až do 29. října 2023
Doprava je vedena ulicemi Dukelská, Legionářská a Čelakovského. 


Naše redakce i naši čtenáři měli dotazy ohledně této rekonstrukce. Požádali jsme proto vedení města o odpovědi, které přinášíme níže.

Proč dochází k rekonstrukci komunikace po opravě kanalizace a vodovodů až v roce 2023? 

K rekonstrukci komunikace dochází až v roce 2023 protože nejdříve bylo nutné vypořádat podmínky v území vyžadované jednotlivými účastníky schvalovacího procesu. 

Primárním cílem metropolitní sítě je propojení městských institucí a organizací. Jaký cíl má metropolitní síť v této lokalitě? 

Cílem je zakruhování současné trasy, příprava pro technické pokrytí ulice Hradecká, čtvrtě „Žižkov“ a příprava pro napojení úpravny vody. 

Jakou podobu bude mít obnova veřejné zeleně v této ulici? 

Pokácené javory ve Zborovské ulici budou nahrazeny 23 ks dřevin druhu višeň chloupkatá ´Amanogawa´ (sakura) a 70 ks dřevin druhu šeřík Meyerův. 

Kdo bude dodavatelem stavebních prací v této ulici? 

Dodavatelem je společnost M-Silnice, a. s., která vyhrála veřejnou zakázku.


Město uvedlo, že za stavební práce zaplatí 20,8 mil. Kč včetně DPH. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: město Dvůr Králové n. L.

Související články
Zborovskou ulici čekají dopravní omezení, obnovuje se zde kanalizace a vodovod (do srpna 2021)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1774x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí