Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Parkování v Preslově ulici u křižovatky s ulicí 17. listopadu

Redakce / 27.06.2016
Dopravní pravidlo, že se nesmí stát na komunikaci, pokud není zajištěn průjezd v obou směrech v minimální šířce 3 m pro každý směr je již mnoho let neudržitelné a ignorované ze strany řidičů i policie státní a městské po celé republice. Auta by prostě neměla kde parkovat.
 
Dá se to asi tolerovat v obytných čtvrtích s minimálním provozem, ne však na frekventovaných komunikacích jako je ve Dvoře Králové třeba Roosveltova/Preslova, kde vznikají kolony při výjezdu od gymplu na 17. listopadu. Stává se, že auta, která naopak míří ke gymplu se nemohou vedle parkujících aut dostat a zůstávají stát v křižovatce. Ta se tak nebezpečně a nepřehledně ucpává. Dnes se Zdence Rychterové dokonce podařilo natočit sanitku (mají zde garáže), kterak ani s majáky nemohla na ulici 17. listopadu vůbec vyjet, protože nemohla předjet kolonu aut čekajících u křižovatky! Když už tedy toto pravidlo všichni ignorují, bude pravděpodobně vhodné na taková místa osadit značky zákaz stání. Jen ta dodají pravidlu patřičný respekt.

 

 

 
Vaše komentáře
a co21.07.2016 21:29, Reagovat
tahle namalovat žlutou čáru a hlavně kontrolovat dodržování
velitelřidič, 28.06.2016 10:46, Reagovat
Vždyť MP sedí hned vedle. Co na to náš specialista, nový velitel MP? Zase bude konat a udělá v tom pořádek nebo bude raději nahánět důchodce, když si jdou pro léky?
ZákazVáclav P., 27.06.2016 23:10, Reagovat
Zákaz stání je k v tomto místě k ničemu. Měl by se tam vrátit zákaz zastavení, který tam dříve byl a nikdo tam NEPARKOVAL! Jenže to by na odboru dopravy nesměl sedět ten nadutý ignorant! To je ona pověstná žába na prameni. Hlavně, že když o nějakou nesmyslnou značku požádá jeho kamarádíček, je namontovaná hned.. Fakt hnus to úřednictvo na městě. ANO, bylo líp..
27.06.2016 21:21, Reagovat
Co na to říct, lidi jsou hovada a kde jim auto chcípne, tam ho nechají. Divím se, že sanitka nepustila majáky hned!
Re: 1.07.2016 08:45, Reagovat
Sanitka měla majáky puštěný už od výjezdu z garáže.... jen houkačku zapíná až u křižovatky, škoda, že to na videu není vidět. Já se spíš divím, proč taková neochota sem umístit značku se zákazem zastavení. Vypadá to, že opravdu někomu vyhovuje inkasovat peníze od lidí, co zde převážně parkují když jdou k lékaři. Snad na dotyčného taky jednou dojde.
 
 
Přečteno 1622x
 
 
 
Zpět
26.04.2019 - Plavecký bazén v Trutnově bude opět v provozu od soboty 27. dubna 2019. Župní přebor v plavání se tedy koná :-)
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)Kalendář akcí