Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Doprava

Co čeká řidiče po otevření nového úseku D11?

Redakce / 13.12.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Tento týden je na Ředitelství silnic a dálnic nabitý! Nový úsek dálnice D35 z Hradce Králové do Holic bude zprovozněn už ve středu 15. prosince a v pátek 17. prosince se dočkáme i u nás: dojedeme po D11 z Hradce Králové až za Jaroměř.

Přinášíme vám díky informacím ŘSD a fcb stránce Dálnice D11 okolo Trutnova praktické informace týkající se otevření nového úseku D11 z Hradce Králové do Jaroměře. 

Slavnostní střihání pásky

Pokud se chcete účastnit slavnostního otevírání nového úseku dálnice D11 mezi Hradcem a Jaroměří, tak se dostavte v pátek 17. 12. 2021 v 11 hod. do prostoru dálničního uzlu u Hradce Králové-Plotiště. Příjezd ke slavnosti i na parkoviště bude pouze od stávajícího konce D11 u Kuklen. Videoreportáž můžete zhlédnout zde.

Doporučená první jízda

Pokud vám nejde o to jet první po novém úseku nebo vidět politiky střihat pásku a plácat se po ramenou, počkejte do odpoledne až budou odstraněny i zábrany. Jednu z prvních jízd po novém úseku D11 jsme pro vás natočili: záznam je zde.

S dálniční známkou nebo bez?

Ačkoliv z oficiálních míst zazněla informace, že tento nový úsek bude zpoplatněn, do konce roku nebude mezi Jaroměří a Hradcem Králové nutná dálniční známka. Nová vyhláška začne platit 1. ledna 2022 a kvůli těm pár dnům značku "E11e "bez časového poplatku" neinstalovali. To samé platí pro nově otevřený úsek D35 do Holic.
Od 1. ledna 2022 už bude celá D11 zpoplatněna z Jaroměře až do Prahy. Stejně tak celá D35 z Hradce do Holic. Nebude platit ani několikaletá výjimka okolo Hradce Králové
Později počítejte s tím, že dálniční známky nelze až na výjimky koupit (ne v kHK) na benzinkách. Zakoupit je můžete online přes edalnice.cz (spravuje jej Státní fond doprava infrastruktury) nebo na pobočkách České pošty.

Na Trutnov nebo Náchod? Kde je ten sjezd?

Pokud zamíříte dále na Trutnov nebo Dvůr Králové, tak z D11 sjedete až na exitu 113 za Jaroměří (Hořenice). 
Směrem na Náchod je situace složitější: není hotová spojka z Hořenic na Náchod, takže musíte sjet již o 5 km dříve na exitu 108 u Černožic a projet Jaroměří jako doposud. Takto bohužel bude jezdit veškerý tranzit na Náchod, ale osobní auta si dojezdem až k Hořenicím nepomůžou. Následuje zajížďka či nepříjemné projíždění městských ulic a silniček. Pokud se budete snažit objet kolonu přes Jaroměř, může vás čekat kolona později na úzkých silnicích.

Opačným směrem budou řidiči mířící z Trutnovska na dálnici najíždět za Heřmanicemi, na novém kruhovém objezdu. Odbočit je nutné ještě před objezdem, protože pro nájezd na dálnici byl vybudován bypass podél kruhového objezdu.
Do Hradce Králové se dá sjet na dvou sjezdech: u Plotiště (u ČKD) anebo u Kuklen (k Pražské ulici). Uzel u Plotiště má obrovský kruhový objezd, kde je nutné si pohlídat správný jízdní pruh. U Kuklen zase může být nepříjemný nájezd na starou silnici, protože MÚK nebyla dostavěna na plný čtyřlístek a dlouho ještě nebude. A musí se tu dávat přednost.

Maximální rychlost - doporučení

Rychlost na dálnici bude maximálka klasických 130 km/h, ale v zimním období a na nové nepoužité vozovce doporučujeme zvolnit. Už kvůli řidičům, kteří si budou novou dálnici prohlížet... 

Na novém úseku dálnice není žádný odpočívací záliv, musíte vydržet až za Hradec Králové - na první dálniční McDonald.

Do Hradce Králové můžete z Jaroměře stále dojet po staré silnici, nově očíslované 611. 

Kateřina Sekyrková


Videoreportáž ze slavnostního otevření dálnice z Hradce do Jaroměře (D11):


Záznam první jízdy po novém úseku dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře:FOTOGALERIE - Mapy - nové úseky D11 (od 17. 12. 2021)

Související články
Nákladní doprava bude i po 17. prosinci stále proudit přes Jaroměř. Nový úsek D11 bude zpoplatněn
U sjezdu před Jaroměří se po otevření nového úseku D11 změní přednost
Schůzka ŘSD s Petrem Holubcem z Hajnice kvůli D11 se nekonala
Pan Holubec odmítl řešení ŘSD ohledně jeho požadavků
Vaše komentáře
Placený obchvat, 5.01.2022 00:23, Reagovat
Připojuji se k názoru, že zrušení možnosti bezplatně objet HK opět mimořádně zatíží dopravu ve městě. Naivně jsem se domníval, že stávající bezplatnost od Opatovic bude naopak rozšířena od Kuklen dál po Plotiště.
No nic, bude se opět jezdit a smrdět přes Hradec...
Zrušení vyjímky Hradec-Opatovice, 4.01.2022 11:31, Reagovat
To zrušení několikaleté výjimky okolo Hradce Králové je pěkná hloupost.To nažene zase část dopravy do Hradec Králové.Jiný obchvat na Hradubickou tam není.Nechápu důvod proč to rušili. Například u Olomouce platí vyjímka stále.
tyto informace jsem hledal, 16.12.2021 13:04, Reagovat
díky

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 15705x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí