Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > dopravní nehody

Ledovka na silnicích potrápila řidiče i hasiče

Redakce / 23.01.2024
Ledovka dnes potrápila nejednoho řidiče, ale nejvíce zasahovali hasiči u dopravních nehod na zledovatělých silnicích u Borohrádku. Sami zde měli problémy ledovku ustát.
Více než polovinu výjezdové činnosti hasičů dnes tvořily dopravní nehody. 

V ranních hodinách však zasahovali hasiči u Borohrádku na silnici - I/36, a to u střetu dvou aut. Kousek od místa nehody však skončilo v příkopu další vozidlo. Silnice zde byla jeden led, nemohli se po ní pohybovat ani hasiči, proto museli nejdříve posypat silnici pískem a zeminou a potom se postarat o uvolnění vozovky. Nikdo nebyl zraněn.

Největší komplikace napáchala ranní nehoda nákladního vozidla naloženého cukrovou řepou, kdy auto bouralo v časných ranních hodinách (5:39) na silnici II/317 u zmíněného Borohrádku na mostě přes vodní tok.
Při nehodě nákladního vozidla se řepný náklad částečně vysypal, zábradlí na mostě se pak doslova zabodlo do boku návěsu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zabezpečovali ráno místo události, náklaďák bylo potřeba vyprostit těžkou technikou. Dopoledne se hasiči na místo vrátili, aby odčerpali z nádrže asi 370 litrů nafty, manipulace s převráceným vozidlem pak byla bezpečnější. Dále jednotky odklidily vysypanou řepu z vozovky, odřezaly poškozené zábradlí a postaraly se o další odstranění následků nehody. Finální úklid silnice zabezpečuje majitel vozidla, vyproštění pak specializovaná firma. Po celou dobu zásahu byl provoz na komunikaci omezen. Zpět na základnu se vracela poslední jednotka až po 13. hodině.
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, technický kontejner s nádržemi pro přečerpání nafty vyjížděl z centrální stanice Hradec Králové.Zdroj: HZS KHK


 
Vaše komentáře

Přečteno 461x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí