Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava

Starosta Hořenic požádal o omezení nosnosti silnice protínající obec. Krajský úřad vyhověl

Redakce / 24.05.2021, Hořenice - Jaroměřsko
V únoru obec Hořenice podala na Krajský úřad Královéhradeckého kraje odbor dopravy žádost o omezení tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun přes obec Hořenice po silnici vedoucí obcí v úseku Jaroměř-Růžovka po napojení na I/37.

Žádost byla schválena a po projednání s policií ČR, Krajským ředitelstvím policie Královéhradeckého kraje, územním odborem Náchod byla stanovena místní úprava provozu na silnicích I/33 a I/37. Dopravní značení na své náklady zajišťuje a pořizuje obec Hořenice.

Řidiči nákladních aut si tak již nebudou zkracovat cestu přes klidnou část obce, která má 151 obyvatel. Tuto obec protíná již silnice I/37, po které jezdí veškerý tranzit z Jaroměře / Hradce Králové na Trutnov. To by se mělo změnit již v prosinci tohoto roku, kdy by se měl dokončit úsek D11 právě až k Hořenicím a doprava zde sjet dále na státní silnici I/37. Za Hořenicemi je plánována stavba křižovatky, která propojí tento sjezd z D11 rovnou i s novým úsekem silnice I/33. Zda se toto propojení podaří do konce roku, zatím není známo. Pokud by se nepodařilo nový úsek I/33 dostavět, tak by řidiči mířící na Náchod sjížděli z D11 již před Jaroměří u Semonic.


Zdroj: Zpravodaj Hustířanka

 
Vaše komentáře

Přečteno 704x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí