Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Autobusy Regiojet na trase z Prahy na Trutnovsko i Náchodsko končí

Redakce / 2.02.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
RegioJet se rozhodl přeskupit své síly a vedle rozvoje služeb na klíčových trasách omezuje služby několika linek menšího rozsahu. Mezi ně patří linka Praha – Hradec Králové – Náchod / Trutnov, kde autobusy RegioJet ukončí svůj provoz 3. 3. 2018.
 

Samotná linka mezi Prahou a Hradcem Králové existovala 9 let a loni proběhly úpravy, kdy došlo k prodloužení do Trutnova a Náchoda a současně k omezení některých spojů. Jízdenka z Prahy do Jaroměře stála/stojí 125 Kč, do Dvora Králové 130 Kč a do Trutnova 140 Kč pro dospělého.

Linky na Trutnovsko a Náchodsko patří mezi ty, které dlouhodobě nevykazovaly nárůst počtu cestujících a četností spojení a počtem cestujících představovaly méně zásadní podíl na výkonech dopravce. Rušení každé linky nás samozřejmě mrzí. Naše uvažování o perspektivách méně frekventovaných autobusových linek, kde máme pouze několik spojů, také musí brát do budoucna v potaz i další vývoj na trhu autobusové dopravy v České republice,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

Rušení linek soukromého dopravce již řeší v rámci zajištění dopravní obslužnosti i na kraji. „Naše reakce je taková, že vždy zkusíme vyhodnotit přínos spoje a snažíme se minimálně na území našeho kraje hledat a nasmlouvat alternativní náhradu. Nejefektivnější bude jednání s dopravci, které tyto linky provozovali v minulosti, jestli nezvažují jejich opětovné komerční využití. Například spojení Náchod – Hradec Králové – Praha by tímto způsobem bylo možné obnovit a bylo by to nejjednodušší a nejlepší řešení,“ navrhuje možné řešení náměstek Červíček.

Jak se dále uvádí v tiskové zprávě Regiojetu, souběžně se žlutými autobusy jezdí dotované vlakové spoje stejného dopravce s jízdným, které nemusí pokrývat náklady dopravce. Autobusy RegioJet naopak žádné dotace nepobírají a na svůj provoz si musí vydělat pouze ze zaplaceného jízdného. Proto je dlouhodobá ekonomická perspektiva pro zdravý provoz každé linky zásadní. 
Naopak více vidět je od ledna autobusy Regiojet na trase Vídeň - Budapešť a chystá se také v prvním pololetí nový koncept linek v rámci Spolkové republiky Německo. Ze širší nabídky služeb se také těší vlaková linka Praha - Vídeň, kterou Regiojet nově jezdí od 10. prosince 2017. Stává se tak narozdíl od autobusové linky Praha - Hradec další linkou, kde se cestující díky nedotované konkurenci těší z širší nabídky služeb.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Regiojet, Královéhradecký kraj

 

Související články
Student Agency do Dvora Králové?
Žluté autobusy Student agency budou od května pod novou značkou RegioJet jezdit i do Dvora Králové nad Labem!
Náchod si postaví staronové lázně - podívejte se na videoreportáž
V Náchodě se budou opravovat ulice poničené při nedávné opravě průtahu

 
Vaše komentáře
Ach jo, 25.02.2018 17:12, Reagovat
Dobry den,
velka skoda,myslim,ze to bylo to nejlepsi co mohlo Dvur Kralove v doprave potkat.Timto bych chtela podekovat posadce Zlute 162;-) za jejich perfektni servis,pohodove cesty a pratelske prostredi.Vyuzivala jsem casto,byli jak ma druha rodina.Jo a paklize jste cerpali informace u Regiojetu prijde mi jako ostuda,ze nevi,ze linka Praha-Trutnov jezdi uz od druhe poloviny jara 2016!Nikoli od 2017 jak se pise v clanku to prisel v ramci Kralovehradeckeho kraje prave Nachod a Spindl.
 
 
Přečteno 2386x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí