Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Automobilka v Kvasinách chce více autobusových spojů v kraji včetně Dvora Králové. Jejich provoz sama uhradí.

Redakce / 29.11.2016, Královédvorsko
Na jednu stranu měl Královéhradecký kraj problém uzavřít smlouvu s dopravci o zajištění oblužnosti kraje, na druhou stranu se v kraji hlásí soukromník, který je schopen se sám na provozu autobusových linek podílet. Soukromníkem je automobilka v Kvasinách, mezi jejíž přání patří i zavedení linky ze Dvora Králové. Bude tak boj o královédvorské zaměstnance?
 

Rozšiřování výroby v automobilovém závodě v Kvasinách přináší dosud neuspokojenou poptávku po nových pracovnících. Ti na Rychnovsko dojíždějí z celého východočeského regionu i dalších míst. Automobilka tak letos oslovila kraj s požadavkem na zavedení nových spojů od Červeného Kostelce a Dvora Králové nad Labem a rozšíření některých stávajících spojů o sobotní provoz.
Rychnovsko se v současnosti potýká s nedostatkem pracovních sil, proto jsme vyšli žádosti společnosti Škoda Auto vstříc. Ta se ve smlouvě zavazuje hradit ztrátu z provozu nových spojů, které slouží primárně k dopravě zaměstnanců do závodu v Kvasinách,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.
Smlouva se uzavírá pro celý rok 2017. Celkový rozsah všech poptávaných linek představuje 202 tisíc kilometrů za rok, což podle cen dopravního výkonu představuje náklady ve výši 5,3 milionu korun.
Zcela nové spoje budou zavedeny na trasách z Červeného Kostelce a Dvora Králové nad Labem. Na stávajících linkách z Náchoda, Kostelce nad Orlicí a Lukavice budou nově jezdit autobusy i v sobotu. Tyto úpravy souvisejí s chystaným zavedením 18směnného systému, díky němuž budou z výrobního pásu sjíždět nové vozy šest dnů v týdnu.

Ve Dvoře Králové byla letos podepsána smlouva o prodeji průmyslové zóny ve Zboží, kde by měla stát další továrna firmy Karsit s nabídkou 200 pracovních míst. Ve Dvoře Králové by tak měl do několika let vyrůst nový moderní strojírenský závod na lisování kovových dílů pro automobilový průmysl se zahájením výroby v první polovině roku 2019. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz

 

Související články
Smlouva s Karsitem je podepsána
Ve Dvoře Králové rostou nové výrobní haly firmy JUTA
V neděli 11. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád, přibudou nové autobusové linky do Dvora
Nárůst kriminality o 419 % v průmyslové zóně na Rychnovsku řeší i vnitro
Nové autobusové spoje dostanou cestující od 5. března pohodlněji ze Dvora Králové do Trutnova i Kvasin
Od neděle 5. března se pojede z Jaroměře do Lázní Velichovek bus i o víkendu.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3481x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí