Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Letní jízdní řád veřejné dopravy v Královéhradeckém kraji platí od 11. června

Redakce / 12.06.2023, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V neděli 11. června 2023 vstoupily v platnost změny jízdních řádů železniční a autobusové dopravy. V našem regionu došlo zejména k posílení autobusových linek do Krkonoš. Než vyjedete i na své pravidelné pracovní linky, ověřte si čas odjezdu.

Cyklobusy - sezonní záležitost

Již od konce května jezdí po regionu také cyklobusy. Letos je významnou změnou v regionu výlukový jízdní řád přes Dvůr Králové do Vrchlabí, kdy cyklobus nezajíždí kvůli uzavření silnice v Dolní Brusnici na Zvičinu. Více informací v tomto článku

Královédvorsko - spojení s Náchodem

Spoje linky 411 s odjezdem ze Dvora Králové nad Labem do Náchoda v 5:28 a 13:28 pojedou o 5 minut dříve, tj. nově v 5:23 a 13:23.

Zároveň se opět na letní sezónu vrací osobní vlaky s odjezdem v ranních a odpoledních hodinách (8:36 ze Dvora Králové), které obsluhují obce na trati směrem na Starou Paku (Borovnice, Borovnička, Bílá Třemešná apod.). Doplňuje se tam mimosezonní mezera dvouhodinových taktů rychlíků a osobních vlaků. 

Jaroměřsko (Chvalkovice - Dvůr Králové - Česká Skalice)

Linka 411 bude zajíždět dvěma spoji (s odjezdy v 5:28 a 13:28 ze Dvora Králové nad Labem) do zastávky Chvalkovice,hostinec, která se nachází blíže výrobnímu závodu. 

Spoje na této zastávce navíc navážou na linku 314, která začíná přímo v zastávce Chvalkovice,HARTMANN-RICO. Zaměstnanci, kteří se po skončení noční a ranní směny vracejí do České Skalice a Náchoda, tak již nebudou muset docházet na kilometr vzdálenou zastávku Chvalkovice,prodejna. Uvedené spoje nově pojedou ze Dvora Králové nad Labem o 5 minut dříve (v 5:23 a 13:23).

Trutnov - posílení spoje na Pomezní boudy

Ve východních Krkonoších dochází na linkách 403 a 453 k posílení exponovaných turistických spojů v období letní sezóny. V pracovní dny v červenci a srpnu tak pojedou tyto nové spoje:

  • v 9:05 z Janských Lázní přes Pec pod Sněžkou na Pomezní Boudy,
  • v 10:10 z Pomezních Bud do Janských Lázní,
  • v 16:26 z Pece pod Sněžkou do Janských Lázní.

Na lince 410 budou cestující moci nově využít několik spojů, které byly dosud vedeny jako manipulační jízdy. O víkendech až do konce září tak bude možné svézt se v 6:48 z Trutnova na Pomezní Boudy a v 19:50 zpět z Pomezních Bud do Trutnova.

Na lince 410 rovněž dojde na základě podnětu řidičů k úpravám jízdních dob.

Vrchlabí - spoje do Špindlu

Dochází k rozšíření obslužnosti Špindlerova Mlýna až do večerních hodin.

Na linkách 453 a 540 dochází o víkendech k úpravám časových poloh spojů mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem:

  • ve směru z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna budou zrušeny spoje v 16:03 a 17:33, nově místo nich pojedou spoje v 17:58 a 19:33,
  • ve směru ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí bude zrušen spoj v 18:22, nově pojede spoj v 20:00.


Související články
Cyklobusy letos nejezdí na Zvičinu, platí výlukový jízdní řád
Vaše komentáře

Přečteno 360x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí