')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Modernizace žst. v Jaroměři začne na jaře a přinese dopravní omezení i v okolních regionech

Redakce / 17.01.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
Na začátku roku bylo vydáno stavební povolení na modernizace železniční stanice v Jaroměři. Již jsou známy i termíny plánovaných výluk, které se dotknou tratí vedoucích směrem do Smiřic, Trutnova i Dvora Králové. Na jaře budou trvat jen pár dní, v létě však téměř měsíc.
 

Modernizace železniční stanice v Jaroměři

Předpokládané celkové investiční náklady modernizace žst. v Jaroměři jsou 904 768 000 Kč. Dle Marka Illiaše ze SŽDC se jedná o komplexní přestavbu – rekonstrukci železniční stanice za účelem zvýšení rychlosti průjezdu vlaků, zlepšení komfortu cestujících při nastupování, vystupování a při přístupu k vlakům.
Dalším aspektem přestavby je i zvýšení bezpečnosti železniční dopravy instalací nového zabezpečovacího zařízení, které v budoucnosti umožní dálkové ovládání technologických zařízení železniční dopravní cesty. 

Podchod a výtahy

V rámci stavby "Rekonstrukce žst. Jaroměř" bude na základě provedeného geotechnického průzkumu navržena rekonstrukce železničního spodku a svršku včetně odvodnění. Budou vybudována nová ostrovní nástupiště s mimoúrovňovým přístupem podchodem od výpravní budovy.
Bezbariérový přístup pro cestující z výpravní budovy na nástupiště bude zajištěn výtahy.
V souvislosti s novou konfigurací kolejiště bude provedena rekonstrukce železničního propustku, trakčního vedení a sdělovacího zařízení.
Bude instalováno nové osvětlení stanice a prostoru nástupišť. Vybudována bude nová trafostanice a rozvody silnoproudu. 

V důsledku instalace nových zařízení a zřízení výstupu z podchodu v prostoru zpevněné plochy před výpravní budovou, budou provedeny nezbytně nutné stavební úpravy ve výpravní budově a přístřešku u budovy směrem ke kolejišti. V prostoru vedle výpravní budovy bude vybudován nový objekt trafostanice a budou sneseny zbytné pozemní objekty stavědla č. 1 a č. 2. 

Plánované výluky

  • 27. - 29. 3. 2018 v úseku Smiřice – Jaroměř od 8:40 do 15:20 
  • 4. – 6. 4. 2018 v úseku Jaroměř – Skalice od 7:45 do 15:00 
  • 7. – 11. 4. 2018 v úseku Jaroměř - Dvůr Králové nad Labem 

Hlavní nepřetržitá výluka bude probíhat v termínu od 14. 7. – 10. 8. 2018 celkem 28 dnů, a to v úseku Smiřice – Jaroměř, Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem, Jaroměř – Česká Skalice. 

Tyto termíny platí za předpokladu, že všechny ostatní stavební práce proběhnou bez komplikací. České dráhy již nahlásily změny v jízdních řádech v těcho termínech - viz článek o novém jízdním řádu.  

Kromě letošní modenizace železniční stanice také rekonstrukce výpravní budovy v Jaroměři, ovšem až v roce 2021. Celkové odhadované náklady jsou v tomto případě 75 mil. korun.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: SŽDC


 

Související články
Známe plán rekonstrukcí a revitalizací nádraží do roku 2022. Jaroměř je na seznamu také. V Hradci Králové se bude rekonstruovat, v Pardubicích modernizovat.
Z Pardubic do Jaroměře se přes HK jezdí už 160 let. V sobotu se bude slavit.
Výluka na železnici na trase Jaroměř - Stará Paka (7.-11. dubna 2018)
Od 14. července 2018 se připravte na hlavní nepřetržitou výluku železniční stanice Jaroměř
Královédvorsko se dočká s novým jízdním řádem více vlaků nejen ve stanici Dvůr Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3219x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí