Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Modernizace žst. v Jaroměři začne na jaře a přinese dopravní omezení i v okolních regionech

Redakce / 17.01.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
Na začátku roku bylo vydáno stavební povolení na modernizace železniční stanice v Jaroměři. Již jsou známy i termíny plánovaných výluk, které se dotknou tratí vedoucích směrem do Smiřic, Trutnova i Dvora Králové. Na jaře budou trvat jen pár dní, v létě však téměř měsíc.
 

Modernizace železniční stanice v Jaroměři

Předpokládané celkové investiční náklady modernizace žst. v Jaroměři jsou 904 768 000 Kč. Dle Marka Illiaše ze SŽDC se jedná o komplexní přestavbu – rekonstrukci železniční stanice za účelem zvýšení rychlosti průjezdu vlaků, zlepšení komfortu cestujících při nastupování, vystupování a při přístupu k vlakům.
Dalším aspektem přestavby je i zvýšení bezpečnosti železniční dopravy instalací nového zabezpečovacího zařízení, které v budoucnosti umožní dálkové ovládání technologických zařízení železniční dopravní cesty. 

Podchod a výtahy

V rámci stavby "Rekonstrukce žst. Jaroměř" bude na základě provedeného geotechnického průzkumu navržena rekonstrukce železničního spodku a svršku včetně odvodnění. Budou vybudována nová ostrovní nástupiště s mimoúrovňovým přístupem podchodem od výpravní budovy.
Bezbariérový přístup pro cestující z výpravní budovy na nástupiště bude zajištěn výtahy.
V souvislosti s novou konfigurací kolejiště bude provedena rekonstrukce železničního propustku, trakčního vedení a sdělovacího zařízení.
Bude instalováno nové osvětlení stanice a prostoru nástupišť. Vybudována bude nová trafostanice a rozvody silnoproudu. 

V důsledku instalace nových zařízení a zřízení výstupu z podchodu v prostoru zpevněné plochy před výpravní budovou, budou provedeny nezbytně nutné stavební úpravy ve výpravní budově a přístřešku u budovy směrem ke kolejišti. V prostoru vedle výpravní budovy bude vybudován nový objekt trafostanice a budou sneseny zbytné pozemní objekty stavědla č. 1 a č. 2. 

Plánované výluky

  • 27. - 29. 3. 2018 v úseku Smiřice – Jaroměř od 8:40 do 15:20 
  • 4. – 6. 4. 2018 v úseku Jaroměř – Skalice od 7:45 do 15:00 
  • 7. – 11. 4. 2018 v úseku Jaroměř - Dvůr Králové nad Labem 

Hlavní nepřetržitá výluka bude probíhat v termínu od 14. 7. – 10. 8. 2018 celkem 28 dnů, a to v úseku Smiřice – Jaroměř, Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem, Jaroměř – Česká Skalice. 

Tyto termíny platí za předpokladu, že všechny ostatní stavební práce proběhnou bez komplikací. České dráhy již nahlásily změny v jízdních řádech v těcho termínech - viz článek o novém jízdním řádu.  

Kromě letošní modenizace železniční stanice také rekonstrukce výpravní budovy v Jaroměři, ovšem až v roce 2021. Celkové odhadované náklady jsou v tomto případě 75 mil. korun.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: SŽDC


 

Související články
Známe plán rekonstrukcí a revitalizací nádraží do roku 2022. Jaroměř je na seznamu také. V Hradci Králové se bude rekonstruovat, v Pardubicích modernizovat.
Z Pardubic do Jaroměře se přes HK jezdí už 160 let. V sobotu se bude slavit.
Výluka na železnici na trase Jaroměř - Stará Paka (7.-11. dubna 2018)
Od 14. července 2018 se připravte na hlavní nepřetržitou výluku železniční stanice Jaroměř
Královédvorsko se dočká s novým jízdním řádem více vlaků nejen ve stanici Dvůr Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2630x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí