Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Změna jízdních řádů v Královéhradeckém kraji (12. června 2022)

Redakce / 13.06.2022, Dvůr Králové nad Labem
V neděli 12. června 2022 vstoupila v platnost další celostátní změna jízdních řádů železniční i autobusové dopravy. Dotkne se i našeho kraje: někde jsou nové spoje ve zkušebním režimu, jinde se zase vrátily spoje, které fungují jen v létě.


Je ukončena spolupráce kraje a závodu Škoda Auto Kvasiny, což se projevilo jž dříve v jízdních řádech. Z tohoto důvodu byly i nyní upraveny spoje, které s dopravou zaměstnanců do a z Kvasin dále do kraje souvisely. 

Největší změnou na Náchodsku a Trutnovsku je prázdninové posílení spojů z Trutnova do Adršpašsko-teplických skal. 

Zároveň se na trať Jaroměř - Liberec vrací spoj osobního vlaku v 8:21 z Jaroměře, který je ideálním výletním spojem pro krásnou oblast kolem Pecky/Borovnice (není ve změnám od kraje zmíněno.

Doporučujeme cestujícím, aby si vždy ideální spoj dohledali a zkontrolovali v jízdních řádech. Omezeny jsou před prázdniny tzv. školní spoje!

Zjednodušení tarifů při přejezdu mezi kraji/regiony

Pokud cestující pojede v rámci jednoho kraje, bude vždy odbaven dle tarifu příslušného kraje. Například cestující z Jičína do Sobotky bude odbaven dle tarifu IREDO a cestující z Mladé Boleslavi do Dolního Bousova dle tarifu PID. 
Cestující, kteří pojedou v oblasti tarifních přesahů přes krajskou hranici, mají na výběr z obou tarifů (tj. například trasy Jičín – Mladá Boleslav či Libáň – Mladá Boleslav). Dojde tak ke zjednodušení oproti stávajícímu systému, kdy jsou cestující jedoucí přes krajskou hranici odbavováni v rámci tzv. lomeného tarifu, tzn. dostávají dvě jízdenky.
Veškeré změny naleznete na www.dopravakhk.cz. zde vypisujeme jen ty, které se týkají "našich" regionů".

Rozšíření územní působnosti IDS IREDO na železnici

Integrovaný regionální systém IREDO se na železnici rozšíří o tyto úseky tratí:

 • trať 010 Kolín – Týnec nad Labem,
 • trať 020 Velký Osek – Dobšice nad Cidlinou,
 • trať 060 Nymburk hl.n. – Nymburk město,
 • trať 061 Nymburk – Rožďalovice,
 • trať 064 Mladá Boleslav – Dolní Bousov,
 • trať 231 Nymburk – Velký Osek – Kolín,
 • trať 236 Čáslav – Žleby.

Rozšíření územní působnosti IDS IREDO v autobusech

Na mezikrajských linkách v okolí Chlumce nad Cidlinou a Mladé Boleslavi se zavádějí územní přesahy tarifů integrovaných dopravních systémů IREDO a PID.

Platnost tarifů na jednotlivých linkách bude následující:

 • 412 PID v celé trase, IREDO Mladá Boleslav – Jičín
 • 533 PID v celé trase, IREDO Chlumec nad Cidlinou – Záboří nad Labem
 • 713 PID i IREDO v celé trase Mladá Boleslav – Sobotka
 • 714 PID v celé trase, IREDO v úseku Libošovice – Sobotka
 • 723 PID i IREDO v celé trase Kopidlno – Libáň – Mladá Boleslav
 • 724 PID i IREDO v celé trase Kopidlno – Libáň – Mladá Boleslav
 • 725 PID i IREDO v celé trase Mladá Boleslav – Dolní Bousov – Markvartice – Sobotka
 • 735 PID i IREDO v celé trase Kopidlno – Libáň – Dolní Bousov
 • 997 PID v celé trase, IREDO v úseku Libošovice – Sobotka

Změny AUTOBUSOVÝCH jízdních řádů od 12. 6. 2022

Královédvorsko a Novopacko

Dochází k ukončení provozu linky 534 Nová Paka – Stará Paka – Lomnice nad Popelkou. Spojení do Lomnice nad Popelkou a zpět bude zajištěno vlakem. Autobus bude nadále veden do Ústí u Staré Paky a zpět na lince 536.

Jaroměřsko

V této oblasti dochází pouze ke drobným změnám. Odpolední spoj linky 311 nebude ve směru do centra města v 15:20 zajíždět v Josefově je škole (minimální využití, doprava zajištěna ze zastávky Dolík). Ranní spoj linky 311s příjezdem do centra Jaroměře v 7:45 je ukončen na zastávce Jaroměř,,Husova. Důvodem je prakticky nulová poptávka v úseku mezi zastávkami Husova a Pod náměstím.

Trutnovsko

Na základě připomínky cestujících a analýzy využití dojde k úpravě ranních víkendových spojů mezi Úpicí a Trutnovem. Místo spojů linky 300 v 5:10 Úpice – Radeč – Trutnov a v 6:05 Trutnov – Radeč – Úpice budou zavedeny spoje linky 301 v 6:30 Úpice – Suchovršice – Trutnov a v 7:10 Trutnov – Suchovršice – Úpice. Rušené spoje nebyly na zastávkách v Radči a Starém Rokytníku využívány, naopak se rozšíří možnosti dojížďky z Úpicka v ranních hodinách do zaměstnání v rámci nepřetržitých a víkendových provozů.

Po dohodě s obcí Pilníkov bude linka 406 ve směru z Trutnova nově zastavovat na zastávce Pilníkov,,škola.

Broumovsko

V obcích na Broumovsku byly připraveny dílčí úpravy jízdy spojů tak, aby bylo možné je lépe využívat při dojížďce do zaměstnání, zejména pak do závodu VEBA Olivětín. Na několika místech byly nevyužité úseky naopak zrušeny.

Na lince 371 bude nově možné na noční směnu dojíždět z Jetřichova a Hejtmánkovic, na dvanáctihodinové směny pak bez přestupu v Broumově. Na lince 372 dojde k doplnění prázdninového provozu u spojů na odpolední směnu (např. 13:25 Božanov – Broumov) a z noční směny, naopak dojde k omezení o prázdninách u spojů, které jsou vedeny pro školní frekvenci (např. 13:30 Broumov – Martínkovice – Otovice).

Křinice se nově dočkají zajížďkou linky 372 spojení na noční směnu a z odpolední směny. Odjezd ze zastávky Křinice,škola je v 21:22, z Broumova do Křinic ve 22:30.

Před 6. hodinou ranní bude nově možné se do Olivětína k závodu VEBA dostat i z Heřmánkovic, rovněž i odjezd po 14. hodině bude zajištěn do Heřmánkovic či Ruprechtic.

O prázdninách místo spoje v 6:48 bude možné využít v pracovní dny spoj v 9:10 z Broumova na Janovičky a vyrazit na výlet.

První spoj od Adršpachu do Broumova bude uspíšen na 4:40, díky čemuž bude v Teplicích nad Metují zajištěn přípoj na vlak do Hronova a Náchoda pro cestující na ranní směnu. V Meziměstí bude vytvořen přípoj na vlak pro obec Vernéřovice.

Zdroj: Královéhradecký kraj 
Vaše komentáře

Přečteno 644x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí