Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Změny jízdních řádů od 11. prosince 2022: východní Čechy opět propojeny vlakem s Brnem

Redakce / 15.12.2022, Dvůr Králové nad Labem
Přinášíme změny v jízdních řádech, které platí napříč naším regionem s dojezdem až za jeho hranice od pondělí 11. prosince 2022.


Autobusy

Na lince 522 Dvůr Králové nad Labem – Miletín – Hořice bude zaveden nový pár dopoledních spojů. Nově tak pojedou spoje ze Dvora Králové nad Labem do Hořic v 8:10 a 10:10, v opačném směru z Hořic do Dvora Králové pojedou spoje v 9:08 a 11:08. Oba páry dopoledních spojů mají v Hořicích zajištěnou návaznost na linku 370 do/z Jičína i do/z Hradce Králové.

V autobusové dopravě se stala důležitá změna na lince Dvůr Králové - Náchod, kdy byl obnoven přímý spoj přes Českou Skalici. Většina spojů této linky 411 bude nově vedena ze Dvora Králové přes Českou Skalici až do Náchoda. V souvislosti s tím dochází na této lince také ke komplexní úpravě časových poloh u velké části spojů. 

S tím souvisí i zrušení spoej s odjezdem v 11:45 z Hradce Králové přes Jaroměř do Náchoda. Tento spoj je nahrazen v úseku Jaroměř (12:00) – Česká Skalice (12:23) novým spojem s možností přestupu na linku 411 do Náchoda. 

Cestující by také měli vědět o částečném zrušení zastávky Jaroměř - Na Špici, a to pro linku Trutnov - Hradec Králové. Od 11. 12. 2022 bude tento autobus zajíždět na nedalekou zastávku „Terminál HD“. Pro zkrácení docházkové vzdálenosti do centra města, případně na Terminál HD, je do trasy zařazena zastávka Jaroměř, Cihelny. 


Vlaky v regionu

V Královéhradeckém kraji došlo zejména k drobným úpravám v časech odjezdů vlakových souprav na některých linkách. Vše je promítnuto v aktuálních jízdních řádech, které je dobré si prvních dnech po změně opět prostudovat. Bohužel stále je na trati Liberec - Jaroměř přes Dvůr Králové časová proluka u dvouhodinového taktu osobního vlaku, který byl nasazen jen v letní v sezoně (v 9:20 ze Dvora Králové do Jaroměře). 

Obnovení přímého spojení z východních Čech do Brna

Na dálkové spoje z našeho regionu nejčastěji přesedáme v Pardubicích. Proto je dobrou zprávou, že v neděli 11. prosince byl obnoven provoz na trati Blansko - Brno. Díky tomu se skoro o 40 minut zrychlí cestování mezi východními Čechami a Brnem - odpadne přestup na náhradní autobusovou dopravu, vlaky pojedou mezi Pardubicemi a Brnem přibližně 2 hodiny, mezi Českou Třebovou a Brnem přibližně 1 a čtvrt hodiny. Cestovní čas vlakem mezi Hradcem Králové a Brnem bude až o hodinu kratší. 

Ještě rychlejší spojení vlaky railjet a EuroCity přinese letní změna jízdního řádu v létě 2023. 

MHD ve Dvoře Králové

Nejvýznamnější změnou je vynechání zastávky Kostel pro spoj ve všední dny na rychlíky v 8:00 hod. z vlakového nádraží (z důvodu zrychlení dojezdu na vlakové nádraží) u linky MHD č. 1 (nemocnice - ZOO-žel.st.) a o 5 minut dřívější odjezd ze zastávky Strž u spoje č. 9 (kvůli zajištění návaznosti na přípoj) u linky MHD č. 2 (Strž - Žireč - nemocnice) . 

Drobné změny v jízdní řádech je dobré si nastudovat před využitím tradičního spoje na stránkách IDOS (jizdnirady.cz) nebo přímo u dopravce.

Kateřina Sekyrková

 
Vaše komentáře

Přečteno 543x
 
Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí