Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Nová okružní křižovatka ve Dvoře Králové začne sloužit řidičům, uzavírky však neskončí

Dojde co nejdříve k opravě objízdných tras, uzavírky budou proto ještě 5 dnů pokračovat

Redakce / 14.11.2018
O nadcházejícím víkendu (17.-18 listopadu 2018) skončí několik měsíců trvající stavba malé okružní křižovatky u oční školy a navazující rekonstrukce krajské komunikace (Tyršova, Legionářská). V tomto místě tak dojde ke zprovoznění pro veškerou dopravu. Řidiči ve Dvoře Králové však vyhráno mít nebudou: hned od pondělí 19. do pátku 23. listopadu 2018 je čeká jiné dopravní omezení. Kvůli nezbytné opravě úseků silnic, které byly zatížené objizdnými trasami, bude omezen provoz na křižovatce na Karlově a zcela uzavřen na mostě Jana Palacha.
 

FOTOGALERIE - Okružní křižovatka u oční školy začne o víkendu sloužit řidičům, hned se ale začne s opravou opravou objízdných tras a tak budu uzavírky ještě týden pokračovat.

Ačkoliv bude nová křižovatka již zprovozněna, i nadále zde budou k vidění stavbaři. Zatímco nyní realizují např. nástřik vodorovného dopravného značení, následně budou dokončovat dláždění chodníků a napojení jednotlivých nemovitostí na komunikaci, dokončí také terénní úpravy v okolí rekonstruované silnice a nové okružní křižovatky, která má za cíl především zvýšit bezpečnost dopravy.

Dobrá zpráva je, že již naplno budou fungovat pro autobusovou dopravu linkovou i městskou zastávky u pošty a na autobusovém nádraží. Zastávka Dukelská (u křižovatky se surikatami), která byla vyhrazena pro nástup i výstup, bude již zrušena.

Vydržte ještě 5 dnů

Proč se opravuje nový most?Protože jsou na příští týden předpovídány již nízké zimní teploty, dojde oproti původnímu záměru pouze k provizorní opravě propadlé části vozovky, tak aby místo nebylo v zimě nebezpečné a dalo se dobře udržovat - tedy zabroušení vyjetých vln a vyplnění propadlé části.
Definitivní oprava finální a trvalou technologií bude realizována na jaře příštího roku, až to teploty dovolí. 

Na řidiče však bude od pondělí 19. do pátku 23. listopadu 2018 čekat jiné dopravní omezení, a to kvůli nezbytné opravě úseků silnic, jež byly během zmíněné stavební akce používány jako objízdné trasy. Jedná se o křižovatku za kostelem na náměstí Republiky a most Jana Palacha.

Kromě uzavření zásadního dopravního uzle, jakým je most Jana Palacha, tak bude pro dopravu omezen i průjezd náměstím Republiky a částí Fügnerovy ulice. 

Uzavírka se dotkne osobní, nákladní i autobusové dopravy a pro řidiče budou připraveny objížďky. Mapky v PDF ikona souboruzde a ikona souboruzde. Mapky jsou také součástí fotogalerie výše.

Objízdné trasy:

  • osobní, nákladní a autobusová doprava (linky 690403, 690410, 690460, 690830) ve směru Hostinné, Vrchlabí pojede přes Podharť: pojedou ulicemi Nerudova, Vrchlického, Nedbalova, kde se napojí na nově rekonstruovanou silnici II/300 (a opačně) 

  • pro obyvatele a obsluhu oblasti Slovany a nábřeží Jiřího Wolkera: do uzavřeného úseku bude umožněn vjezd z Jiráskovy ulice a dále ulicí Karlov, která bude za pomoci semaforů zobousměrněna. V Palackého ulici budou moci řidiči pouze zaparkovat svá vozidla, vyjíždět z ní bude možné jen „Branou“ dolů (Husova ulice) a pokračovat ve směru na Karlov.

Prosíme řidiče o trpělivost a dodržování dopravního značení, uzavírka kvůli opravě objízdných tras bude trvat nezbytně nutnou dobu, maximálně 5 dní.

Omezení pro cestující městskou a linkovou autobusovou dopravou

Od pondělí 19. do pátku 23. listopadu 2018 nebude opět součástí jízdních řádů zastávka „kostel“. Náhradní zastávkou pro linku č. 1 bude zastávka „Obecní domy“, pro linku č. 2 zastávka „pošta“ tak, jak tomu bylo při rekonstrukci mostu Jana Palacha v minulém roce. Cestujícím poskytnou v případě dotazů informace řidiči přímo ve vozidle.

Linkové autobusy ve směru Hostinné, Vrchlabí (690403, 690410, 690460, 690830) pojedou přes Podharť: ulicemi Nerudova, Vrchlického, Nedbalova, kde se napojí na nově rekonstruovanou silnici II/300 (a opačně);

Výlukové jízdní řády MHD:


Investorem výstavby nové okružní křižovatky a rekonstrukce krajských silnic (Legionářská a Tyršova) je Královéhradecký kraj, který hradil i vybudování nové kanalizace pro odvádění dešťových vod z komunikace. Město Dvůr Králové nad Labem financovalo ze svého rozpočtu např. výstavbu vodovodu a nové splaškové kanalizace pod křižovatkou směrem do Čelakovského ulice a vybudování nových chodníků, zárubních zdí a veřejného osvětlení okolo křižovatky.

Jan Holan, Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz
 

Související články
Kruhový objezd u Oční školy a ulice Tyršova a Legionářská ve Dvoře Králové jsou opraveny a v provozu!
Královédvorsko se dočká s novým jízdním řádem více vlaků nejen ve stanici Dvůr Králové

 
Vaše komentáře
A další?, 19.11.2018 10:09, Reagovat
A co silnice do špitálu? Ta je jako tankodrom už léta a nikomu to nevadí?
MostNovak karel, 15.11.2018 05:24, Reagovat
Opět most zavřeny.To je nehoraznost.Jak někdo může vyplodit na silnici takový paskvil.Vloni otevřené a opět se bude zavírat.Hrůza.Proč jinde ve světě se to nestává?Za to by mel někdo nést odpovědnost.
 
 
Přečteno 5118x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020