Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Historie > publikace

Knížka o historii Sokola

Redakce, J. H. / 2.05.2015, Dvůr Králové nad Labem
Jsem Sokol. Vždycky jsem chodil do Sokola a to i když se to jmenovalo úplně jinak a neříkali jsme si bratře a sestro (koneckonců to mi nejde přes jazyk dodneška). Starali se o nás Paní Pivcová a další v dětech, Manželé Špatenkovi v žácích, pan Bek coby o puberťáky.

 

A ta stejná jména zní v Sokole doposud! Paní Pivcovou si na cvičení pamatuje moje mamka, já a ještě před nedávnem i moje děti! A stále ji v Sokole můžete potkat. Stejně tak manžele Špatenkovi. Pan Bek stále vede oddíl trampolín. Podobný odstaveček se sestavou těch svých jmen by jistě mohli napsat i další lidé! A protože Sokol chystá knížku o své historii, nedalo mi to a zeptal jsem se, jak chtějí v knize naložit s tím "MÝM" Sokolem v 70 a 80 letech. A dostal jsem tuto odpověď:

Přece nejde jen o 70 a 80 léta! Ale od roku 1950 do roku 1990 to nebyl Sokol. Nebýt ale sokolů, už by nebylo na co navazovat - PROSTĚ TO TAM PATŘÍ! Ono to obnovování ale vůbec nebyla legrace, když někdo, kdo 40 let nic nedělal, nazval ty, kteří celý svůj život pracovali s dětmi, KOLABORANTY. Bylo to nechutné a nejen ve Dvoře Králové! Proto leckde lidi se stejnou náplní zůstali v ASPV (České asociace Sport pro všechny) - mají v názvu Sokol, ale nejsou, je to složité.

No zpracovat knížku a vyrovnat se s historií bude opravdu těžké. Kdybyste někdo s touto složitou prací chtěl pomoci, přispět fotografiemi, dokumenty, nebo i finančně, budeme všichni rádi. Postup prací zatím můžete sledovat na sokolské FB stránce. Pátráním v historii Sokola pátráme vlastně v historii celého našeho regionu:-)

https://www.facebook.com/sokoldk?fref=ts

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 93x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí