')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Historie > publikace

Knížka o historii Sokola

Redakce, / 2.05.2015, Dvůr Králové nad Labem
Jsem Sokol. Vždycky jsem chodil do Sokola a to i když se to jmenovalo úplně jinak a neříkali jsme si bratře a sestro (koneckonců to mi nejde přes jazyk dodneška). Starali se o nás Paní Pivcová a další v dětech, Manželé Špatenkovi v žácích, pan Bek coby o puberťáky.
 

 

A ta stejná jména zní v Sokole doposud! Paní Pivcovou si na cvičení pamatuje moje mamka, já a ještě před nedávnem i moje děti! A stále ji v Sokole můžete potkat. Stejně tak manžele Špatenkovi. Pan Bek stále vede oddíl trampolín. Podobný odstaveček se sestavou těch svých jmen by jistě mohli napsat i další lidé! A protože Sokol chystá knížku o své historii, nedalo mi to a zeptal jsem se, jak chtějí v knize naložit s tím "MÝM" Sokolem v 70 a 80 letech. A dostal jsem tuto odpověď:

Přece nejde jen o 70 a 80 léta! Ale od roku 1950 do roku 1990 to nebyl Sokol. Nebýt ale sokolů, už by nebylo na co navazovat - PROSTĚ TO TAM PATŘÍ! Ono to obnovování ale vůbec nebyla legrace, když někdo, kdo 40 let nic nedělal, nazval ty, kteří celý svůj život pracovali s dětmi, KOLABORANTY. Bylo to nechutné a nejen ve Dvoře Králové! Proto leckde lidi se stejnou náplní zůstali v ASPV (České asociace Sport pro všechny) - mají v názvu Sokol, ale nejsou, je to složité.

No zpracovat knížku a vyrovnat se s historií bude opravdu těžké. Kdybyste někdo s touto složitou prací chtěl pomoci, přispět fotografiemi, dokumenty, nebo i finančně, budeme všichni rádi. Postup prací zatím můžete sledovat na sokolské FB stránce. Pátráním v historii Sokola pátráme vlastně v historii celého našeho regionu:-)

https://www.facebook.com/sokoldk?fref=ts

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 28x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí