Vyhledej
Královédvorsko > Historie

V klášteře ve Vrchlabí byla objevena hrobka

Redakce / 17.04.2020, Vrchlabsko a Jilemnicko
Při záchranném archeologickém výzkumu, který v současnosti Muzeum Podkrkonoší realizuje v někdejším augustiniánském klášteře ve Vrchlabí, došlo k překvapivému objevu krypty z 18. století.
 

FOTOGALERIE - V klášteře ve Vrchlabí byla objevena hrobka

V kryptě se mimojiné nacházel výklenek se skrumáží zetlelých dřevěných rakví a kosterních ostatků. Dále byly nalezeny součásti obuvi, knoflíky, části oděvů a paruk, smuteční stuhy a růženec. Předběžně lze konstatovat, že v hrobce byli uloženi patrně tři zemřelí, nejspíše z řad představených kláštera.

zdroj: Muzeum Podkrkonoší v Trutnově
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1126x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí