')
Vyhledej
Královédvorsko > Historie

Varhany ve Dvoře Králové počtvrté

Redakce / 10.04.2019
O varhanách ve Dvoře Králové už toho bylo napsáno hodně a spíše než o varhanách to bylo o sporech jednotlivých aktérů. Přiznáváme, že i my jsme lehce bulvárnějším titulkem situaci nezlepšili, proto se nadále budeme držet stranou a o pokračování budeme pouze informovat. Už to je více, než by si mnozí ve Dvoře přáli. Téma je ale závažné a není možné jej ignorovat.
 
Pevně doufáme, že debata postupem času dospěje do věcné roviny a k nějakému rozumnému řešení.

Tedy konkrétně:

Dne 2. února vyšel na portále Opera+ článek církevního organologa Válava Uhlíře. Člověka, na kterého se zástupci místní farnosti nejvíce odkazují. Člověka, který by měl být zde v kraji pro varhany tím nejpovolanějším. 
Kauza varhan ve Dvoře Králové pokračuje
Tehdy jsme ale vyslyšeli přání řady místních lidí nechat situaci spíše utichnout a článek jsme nepřevzali, nijak nekomentovali a ani na něj nedávali odkaz. S tím, že zainteresovaní si jej najdou.

Zatím poslední článek, který je hlavně reakcí na článek výše uvedený, je tento: 
Varhany ve Dvoře Králové počtvrté
Tento článek napsal profesor a významný varhaník Jaroslav Tůma a s panem Uhlířem v mnoha věcech zásadně nesouhlasí. Článek byl na Opera+ zveřejněn 7. dubna 2019

Oba články jsme se nyní rozhodli zveřejnit alespoň takto formou odkazu. Oba články jsou dlouhé a podrobné a pozor - oba mají dokonce 2 stránky, což lze snadno přehlédnout. Pokud si dáte ten čas a pečlivě si je pročtete, zjistíte, že odmyslíte-li si osobní antipatie zúčastněných, zůstane skutečně to hlavní - a to debata o tom, co je a co není památka, co památkou bude zítra, či za 50 let. A jak se k nim chovat. A to ať už si každý na základě přečteného zváží sám. 

Jan Holan

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2052x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí