Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Dětské hřiště pod divadlem - promarněná příležitost!

Redakce, / 22.11.2010
Nové hřiště je hezké, vkusné a konečně po těch desítkách let to zde vypadá hezky. Je super, že se místo využilo právě tímto způsobem. Ale od té doby, co se hřiště zprovoznilo, mi na něm stále něco vadilo, jenže jsem nemohl přijít na to, co to je.
 

FOTOGALERIE - Dětské hřiště pod divadlem - promarněná příležitost!

Tedy jedna věc mne zklamala hned po otevření. Lanové pyramidy totiž mohou vypadat také jako ty na obrázku č.1 a 2. Tady je nejspíš problém s cenou - to se dá pochopit.
To zásadní, proč je hřiště ŠPATNĚ, ale není v penězích! Je to buď v zadání, nebo v nedostatečné kreativitě projektanta. Ten totiž trestuhodně promarnil příležitost, kterou mu dávala ČLENITOST TERÉNU! A na té se dala celá koncepce postavit. Při obdobných, nebo nepatrně vyšších nákladech, se zde dala vybudovat řada dalších atrakcí, které by z tohoto místa udělali opravdový ráj pro děti. Klouzačky, šplhací lana po terénu, kladková lanovka, ... Terénní úpravy se dělaly stejně, schody také, cestičky také - proč se to tedy nevyužilo?
Bohužel u přípravy zadání, či při projektování se moc nepřemýšlelo, vybralo se z katalogu a firma to namastila stejně jako všude jinde :-(. A mohla se odfajfkovat kolonka "udělat dětské hřiště" :-(. Mimochodem, co je to za hřiště bez klouzačky? Více psát nebudu, snad budou stačit fotografie v příloze.

Fotky jsou některé moje, jiné jsem nakradl na internetu. Nejvíce na serveru http://www.prazska-hriste.cz/ Doufám, že mi to autoři odpustí.

 

Související články
Dětské a sportovní hřiště ve Vítězné Komárově

 
 
Přečteno 32x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí