Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > karate

Mezinárodní úspěchy karatistů v Ústí nad Labem

Redakce, Petr Kocmánek / 16.06.2009
Poslední květnový víkend hostilo sportovní centrum Sluneta (dříve Klíše) v Ústí nad Labem mezinárodní soutěž Grand Prix, na kterou přijelo bojovat 535 soutěžících z celé České republiky a dalších zemí, mezi nimiž nechyběli zástupci Polska, Slovenska, Německa, Rakouska, Maďarska, Finska, Ruska a Izraele.
 

V soutěži, která se protáhla do pozdních nočních hodin (naši dorazili domů v neděli po 3 hodině ranní), bylo připraveno více než sto pohárů a tři sta medailí pro vítěze. V kategoriích mladšího a staršího žactva,dorostu a juniorů se zde bojovalo v této mezinárodní konkurenci i o důležité postupové body na Mistrovství ČR. Za královédvorské Karate – Do se tohoto maratónu zúčastnili 4 závodníci (sestry Michaela a Nikola Glosovy, Simona Šedivá, Matěj Kopecký) v čele s trenérem Pavlem Šimonem.

 

V nabitých kategoriích kata se dvoráci neprosadili, v Ústí totiž nebyly výjimkou kategorie čítající přes 60 soutěžících, ale je nutno přiznat, že v současné době nemá královédvorský klub závodníka v kata pro soutěže mezinárodní úrovně.

 

V kumite ke svému prvnímu zápasu nastoupil Matěj Kopecký, který byl na této soutěži pod dohledem krajského reprezentačního trenéra Iva Šrolera pro nadcházející Olympiádu dětí a mládeže v Táboře. Matěj se ale do budoucna bude muset vypořádat s nervozitou při velkých soutěžích, když bojovnost mu nechybí a na svém kontě má několik cenných „skalpů“ zkušenějších soupeřů. První medailový úspěch zaznamenala mladší z obou sester Glosových, Michaela, která se k závodění vrátila po delší přestávce a hned na první soutěži získala bronzovou medaili. Starší sestra Nikola tentokrát skončila těsně pod stupni vítězů, když se vykontaktovala v boji o bronz s izraelskou závodnicí. Vítězně postupovala 18 členným startovním polem kategorie dorostenek Simona Šedivá, která svým bezchybným provedením Ura-Mawashi-Geri porážela jednu soupeřku za druhou. Čtyři vyhrané zápasy znamenaly pro Simonu účast ve finále se slovenskou reprezentantkou Pristašovou. Možná ve finálovém zápase sehrála negativní úlohu přehnaná motivace, či touha po vítězství, o kapku lepší připravenost slovenské závodnice, každopádně Simona po výborném výkonu obsadila krásné druhé místo, o to cennější, že je z kvalitně obsazeného mezinárodního klání. Gratulujeme.

 

Přečteno 119x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí