')
Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Úspěch dvorských karatistů v Praze

Redakce, / 30.03.2009
Obi Open Praha, 21.3.2009               
 

 

Do bojů o první nominační body na Mistrovství ČR se v sobotu 21.3.2009 vypravili bojovat čtyři královédvorští zástupci oddílu Karate Do. Do sportovní haly Lužiny V Praze přijelo 370 závodníků z 55 klubů celé České republiky, což svědčí o tom, že se pražský turnaj těší velké oblibě mezi závodníky. Pořadatelský Sport Club Flair v čele s Tomášem Dvořákem se však nenechal zaskočit vysokým počtem účastníků a společně s Petrem Kocmánek, zástupcem sportovně technické komise zajistili hladký průběh soutěže bez zbytečných prostojů.

 

V kata se Dvorákům nedařilo, počty v jednotlivých kategoriích byly velmi vysoké a při vysokých kvalitách ostatních závodníků stačil na vyřazení i drobný nedostatek.

 

V kumite jako první nastoupil na zápasiště Matěj Kopecký v kategorii mladších žáků. Po dvou vítězných soubojích nastoupil v boji o finále proti pozdějšímu vítězi, kterému podlehl nejtěsnějším rozdílem 1:2. V opravných zápasech o 3. místo se však Matěj nenechal zaskočit a po velmi dobrém výkonu se královédvorská výprava mohla radovat z první medaile.

 

V mladších žácích, ale v jiné váhové kategorii zápasil i Luděk Hrnčíř. Jeho výkon tentokrát na medaili nestačil, výsledkem je tak nepopulární 4. místo.

 

Simona Šedivá startovala v kategorii dorostenek a v boji o finále podlehla nepřesvědčivé závodnici z České lípy, která ji poslala do repasáže o 3 místo. Simona si poradila hladce se svojí soupeřkou a získala pro svůj klub druhou bronzovou medaili.

 

Lukáš Vaňatka, který zatím sbírá zkušenosti na vyšších soutěžích,  nastoupil do velmi silně obsazené kategorie juniorů. Po velice slušném výkonu, který ukazuje potenciál pro další Lukášův závodnický rozvoj, však podlehl v prvním zápase mnohem zkušenějšímu závodníkovi z Jeseníku. Jeho cesta soutěží tak byla ukončena, protože naději na účast v bojích o 3. místo zhatil vítězstvím nad jesenickým závodníkem loňský mistr ČR Popelka.

 

 

 
 
Přečteno 8x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí