Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Jakub Rinn z Mostku získal titul 2. vicemistra ČR v bikejoringu

Redakce / 28.11.2021, Mostek
Většina z nás si pod pojmem mushing představí zasněžené pláně, romantiku a jízdu se psím spřežením. V podmínkách zim, které však v posledních letech převažují, musí velká část musherů trénovat i tzv. off snow, neboli na suchu.

FOTOGALERIE - Jakub Rinn získal titul 2. vicemistra ČR v bikejoringu (jízdě na kole se psem)

Jedním z takových musherů je i Jakub Rinn, kterého ovšem nepotkáte na saních, ale nejčastějí se psem zapřaženým na kole (tzn. bikejoring).

Ve dnech 19.-21. listopadu 2021 se konal takový velký mushingový svátek - a to Mistrovství ČR v off snow disciplínách:

MČR FITMIN HRADECKÝ MID a SPRINT. 
Pořadatelství se ujal zkušený tým M. C. Metuje a zázemí závodu poskytoval Tábor J. A. Komenského v Bělči nad Orlicí.

Závodilo se 2 dny na sprintové 5,5 a midové 20 km dlouhé trati. Závodníci měřili své i psí síly v mnoha kategoriích - jezdec na kole se psem, jezdec na koloběžce s 1 nebo 2 psy, běžec se psem a spřežení s maximálně 4 nebo 8 psy. Pro všechny tyto kategorie (s výjimkou canicrossu) se udělovaly mistrovské tituly.

Pro rok 2021 se na MČR sešla opravdu celorepubliková konkurence napříč všemi musherskými kluby. Závodníci tak měli možnost sledovat dechberoucí výkony svých kamarádů a známých, ale pozvání přijalo i mnoho závodníků z cizích zemí, např. např. z Polska, Slovenska, Litvy, Německa, Maďarska a Rakouska.

Titul 2. vicemistra ČR v kategorii bikejoring neboli jízda na kole se psem na sprintové trati získal Jakub Rinn z Mostku s fenkou evropského saňového psa Rafiki.

"Bikejoring je jednou z královských disciplín individuálního mushingu. Líbí se mi na něm to spojení adrenalinu při jízdě na kole a pohledu na psa, který je zrozen k běhu a na trati pro mě nechá všechno. Je však extrémně náročný na fyzickou i psychickou kondici psa. Běh po tvrdé trati je náročný pro psí tlapky, takže Rafinka běžela oba dny se speciálními psími botičkami. A je i náročný na psychickou kondici psa, kterého nesmí rozhodit jiné týmy, které předjíždí, nesmí rušit a obtěžovat týmy, kterými je předjížděn, nesmí se nechat rozptýlit diváky ani fotografy atd. Určitě si teď po závodě dáme s Rafinkou zaslouženou pauzu. Kvůli covidovým opatřením to byly její první velké závody a zvládla je jako zkušený pes. Těším se, kam to až spolu dotáhneme," shrnul po závodech Jakub Rinn svůj výkon.

Veronika Lesiuková

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 459x
 
Hodnocení článku:
20.01.2022 - Dotační program Ministerstva kultury na zachování a obnovu kulturních památek nebude pro rok 2022 z důvodu vládních opatření vyhlášen.
20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí