Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři > KORONAVIRUS - informace z regionu

Antigenní testy na COVID-19 v Královéhradeckém kraji (seznam testovacích center)

Redakce / 29.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Od pondělí 1. února 2021 se mohou zájemci nechat testovat na Covid-19 každý 3. den. Vychází se tak vstříc především pendlerům kvůli šíření britské mutace Covid-19.

Trutnov jen pro pěší

Aktuálně (pondělí 1. února 2021) nejsou k dispozici termíny na antigenní testy v Trutnově pro pacienty, kteří by využili vjezd o areálu autem přes z ulice M. Majerové. Pro pěší jsou tyto testy dostupné na odběrovém místě u plicní ambulance. Jak nám sdělila Lucie Chytilová ze Zdravotnického holdingu, na antigenní testování se uvolňují termíny v takovém objemu, jaké umožňuje současná personální situace. 

"Trutnovská nemocnice je zasažena velkou nemocností zdravotníků, kdy je více než 70 lidí v pracovní neschopnosti. Současně je pod velkým tlakem pacientů vyžadujících hospitalizaci. Prosíme proto veřejnost o trpělivost, dodala Chytilová.

Testovací centra v nemocnicích i v ordinacích

Lidé se budou moci nechat zdarma testovat na covid-19 každé tři dny oproti původním 5 dnům. 

Testovací centra v nemocnicích v Královéhradeckém kraji fungují zpravidla denně od 10:00 do 18:00. Konkrétní volná hodina (čas) je uvedena v rámci rezervačního systému každé nemocnice (seznam níže), na kterou se pacient musí sám přihlásit přes rezervační systém. K tomu potřebuje jen znát své rodné číslo (číslo pojištěnce). 

Zájemci o testování by měli využívat odběrové místo v jejich spádové oblasti. Možnost nechat se otestovat nabízejí kromě níže zmíněných nemocnic i ambulantní specialisté a soukromé ordinace v rámci iniciativy Lékaři pomáhají Česku. Ordinace, které antigenní testy provádí, lidé naleznou na webu www.lekaripomahajicesku.cz.

Komu je testování určeno

Podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je testování antigenními testy určeno pro osoby, které se cítí zdrávy a netrpí příznaky onemocnění covid-19. Osoby nemocné či s příznaky musí nejlépe telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře.

Antigenní test se provádí stejně jako PCR vyšetření výtěrem z nosohltanu. Výhodou je mnohem rychlejší stanovení výsledku, a to do 15–30 minut, zatímco PCR testování standardně vyžaduje několik hodin.

Antigenní testy se neprovádějí u osob, které v uplynulých 90 dnech prodělaly infekci covid-19 a také v případech, že byly v uplynulých 5 (nově 3) dnech testovány PCR testem s negativním výsledkem.

Pozitivní výsledek

V případě, že bude výsledek antigenního testu pozitivní, bude na odběrovém místě proveden novým stěrem z nosohltanu PCR test k ověření pozitivity. Informace o výsledku tohoto vyšetření je zasílána prostřednictvím SMS na mobilní telefon nejpozději do 48 hodin.

Návštěvy v sociálních zařízeních

Zájemci o návštěvy sociálních zařízení v regionu by měli využívat testování přímo v těchto zařízeních, a to s ohledem na kapacitu odběrových míst pro plošné testování veřejnosti.

Odkazy na rezervační systémy nemocnic:

Fakultní nemocnice Hradec Králové

ON Náchod

ON Trutnov

ON Jičín

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou

Městská nemocnice Dvůr Králové n. L.

Nemocnice Vrchlabí

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, Zdravotnický holding

Související články
Trutnovské odběrné místo bude nově testovat na Covid-19 i o víkendu
Antigenní testy na COVID-19 pro širokou veřejnost i ve Dvoře Králové
Pacienti z Královéhradeckého kraje jsou převáženi do sousedních krajů, pár volných míst mají jen v Jičíně
Mobilní antigenní testování probíhá i na Královédvorsku
Region nejde hermeticky uzavřít, kontroly policistů budou nahodilé
Mobilní antigenní testování ve Dvoře Králové a okolí (22. - 28. února 2021)
Mobilní antigenní testování na Trutnovsku bude pokračovat i v březnu
Uzavírají se všechny okresy, vycházky a běh je povolen jen v rámci katastru obce
Uzavření okresu Trutnov trvá, vycházky a běh jsou nově povoleny jen v rámci území obce
Mobilní antigenní testování ve Dvoře Králové a okolí (březen 2021)
Mobilní antigenní testování ve Dvoře Králové a okolí (duben 2021)
Vaše komentáře

Přečteno 5362x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí