Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

"Promoření lidí v uzavřeném okrese není dobrá strategie. Otevření maloobchodů se nebojím," řekl v rozhovoru pro DVTV Ivan Adamec

Redakce / 12.02.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Za opozici byl pozván k rozhovoru pro DVTV Ivan Adamec, starosta města Trutnova a poslanec za ODS. Město Trutnov je součástí jednoho ze 3 okresů, který byl od pátku do konce nouzového stavu uzavřen. Proto se vyjádřil nejen k případnému neprodloužení nouzového stavu (ještě před hlasováním ve sněmovně), ale také k novému opatření.
"V pondělí se nestane vůbec nic. Musíme nastavit jiné mechanismy, jak ochránit naši společnost a občany a já se toho pondělka nebojím, pokud by nebyl prodloužen. Máme k dispozici i jiné nástroje například vyhlášení krizového stavu v rámci hejtmanství, těch možností je celá řada," řekl starosta města Trutnov na dotazy moderátora DVTV.cz. 

"Premiérovy sliby padly na neúrodnou půdu, je to premiérova zodpovědnost za současný stav, je to problém vládních stran," odpověděl Adamec na dotazy, co bude dál a že i právníci vidí jediné řešení ochrany obyvatel v nouzovém stavu. 

"Když otevřeme maloobchody, tak se nic nestane, rozptýlíme lidi z obchoďáků do malých provozoven. Všichni víme, že Covid se nejvíce přenáší na pracovištích, dále si jej lidé předávají v rodinách. Když vezmu situaci u nás v Trutnově, tak nám uzavřeli okres s tím, že sem jezdí lidé na hory. Na Šumavu jezdí také hodně lidí. Vláda se probudila po měsíci, u nás už se situace pomaluje stabilizuje a přesouvá do jiného okresu," předpověděl další dění v okrese. "Vidím problém v tom, že vláda nekoná," dodal.

O uzavření okresu se starosta Trutnova dozvěděl ve středu večer od novinářů, kteří již tyto informace měli. Oficiálně až z ranní tiskové zprávy vlády. "Policie se to dozvěděla až ve čtvrtek ráno. Ale u nás je situace je špatná už měsíc. Uzavřením okresu budou jen podnikatelé na horách bez existenčních peněz. Vytváří se další problém. Problém šíření Covidu nejsou hory. Šumava, Lipno mají zelenou barvu," odpověděl panu Veselovskému.

A jak si tedy pan Adamec vysvětluje, že Trutnovsko je na tom nejhůře v ČR?
"Je to otázka, kde se ten virus šíří nejvíce a já tvrdím, a je to prokázáno, že je to v továrnách a provozovnách. Lidé si to z nich přinesou domů a rodiny to roznesou dál.

A co by dle něj měla nyní vláda dělat?
"Covid je pěkný prevít, jediná možnost je očkovat v centrech nákazy. Vláda by měla přehodnotit svoji očkovací strategii. Jsme schopni očkovat svoje obyvatelstvo velmi rychle. jsme domluveni s obvodními lékaři, jen potřebujeme tu očkovací látku. Mobilní antigenntní testování také zvládáme, ale potřebujeme materiál."

Přijde mu to jako systémové řešení?

"Ohnisko se musí zlikvidovat. Uniká mi souvislost očkovací strategie s realitou. Tam, kde problém je, tak je třeba toto místo upřednostnit. Promoření lidí v uzavřeném okrese není dobrá strategie."

Celý rozhovor si můžete poslechnout na této stránce

Kateřina Sekyrková
Zdroj: DVTV.cz

Související články
Od pátku se na víkend okres Trutnov uzavře
Region nejde hermeticky uzavřít, kontroly policistů budou nahodilé
Videoreportáž s vyjádřením vedení města Dvora Králové nad Labem k aktuální situaci
Roušky od státu již dorazily na Trutnovsko. Vyzvednout si je budou moc lidé v pondělí, obce již v sobotu
Hejtman Královéhradeckého kraje chce i nadále zavřený okres Trutnov
Výzva ředitelů zdravotnických zařízení v Královéhradeckém kraji občanům
K mobilním odběrovým týmům přidal Trutnov odběrové místo v centru města
Testování mobilními odběrovými týmy dnes začalo i na Náchodsku
Vaše komentáře

Přečteno 2196x
 
Hodnocení článku:
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.

Volná pracovní místa
Všeobecná zdr. sestra (Domov. sv. Josefa)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Stavební technik (Juta, a.s.)

Vychovatel/ka (ZŠ Sch. sady)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
28.04.2021 08:00 - 30.06.2021 20:00
Umění bez galerie
4.06.2021 09:00 - 1.08.2021 16:00
Milan Chabera: MÍJENÍ (výstava obrazů)
18.06.2021 09:00 - 29.08.2021 16:00
Dvorské retro (výstava)
19.06.2021 18:00 - 20.06.2021 00:00
Řecká zábava