Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Vojtěch nahradí Arenbergera. Kolečko ministrů zdravotnictví se uzavírá

Redakce / 25.05.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Premiér Andrej Babiš oznámil, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger v úterý rezignuje. A již ví, kdo jej nahradí: staronový ministr Adam Vojtěch (ANO), který ze své funkce odešel na podzim 2020.

Arenberger prý rezignaci oznámí dnes na tiskové konferenci. Svůj odchod prý Babišovi odůvodnil tím, že celá jeho rodina je pod velkým tlakem. Média a později i premiér si ho dobírali kvůli jeho neúplným majetkovým přiznáním, ve kterých zapomněl "na pár věcí". 

Adam Vojtěch na ministerstvu skončil loni na podzim. Tehdy premiér odůvodnil jeho odchod tím, že toho na ministra bylo moc a byl znechucený politikou a médii. Bez peněz však Vojtěch nezůstal. Kromě poslaneckého platu si přidal plat za pozici v managementu Krajská zdravotní. 

Vojtěcha vystřídal epidemiolog Roman Prymula, toho následně nahradil Jan Blatný, za něj nastoupil na post ministra šéf vinohradské nemocnice Arenberger.

Velmi to však usnadňuje aktuálně výuku občanské výchovy, kde se zaobírají o současnou politickou situaci a žáci mají za úkol se učit jména současných ministrů. Zdálo se, že tento úkol je náročný, ale vzhledem k jich recyklaci se bude jednat o učení snadno zapamatovatelné.

Situace v hnutí ANO zdánlivě připomíná poslední roky vládnutí KSČM, kdy již chyběli lidé, kteří by do funkcí byli ochotni za dané situace nastoupit. 


Kateřina Sekyrková 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 805x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí