Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Stejné přestupky na jednom místě: cena je vysoká - i lidský život

Na stejném místě v 1 den 2 pochybení, při 1 zemřel motorkář!

Redakce / 2.11.2021, Jaroměřsko
Velkou výzvou je zřejmě pro některé řidiče úsek silnice I/33 mezi obcemi Jaroměř a Čáslavky, kde se v jeden den setkali policisté se stejnými přestupky: porušení zákazu předjíždění v místě, kde je to svislou i vodorovnou dopravním značkou zakázáno. Bohužel jeden tento přestupek stál cenu nejvyšší: lidský život.

„Dálničáři“ z Jaroměře mají rozhodně plné ruce práce zatím i bez dálnice. 

V průběhu posledního říjnového víkendu uložili na silnici I/33 ve čtyřech případech kauce za nedovolené předjíždění v celkové hodnotě téměř 35 tisíc Kč a 6.500 Kč za jízdu pod vlivem alkoholu.  

Konkrétně pár minut po půlnoci z pátka na sobotu 30. 10. 2021 odhalili mezi obcemi Jaroměř a Čáslavky cizince, který předjížděl osobní vozidla v místě, kde je to svislou i vodorovnou dopravním značkou zakázáno. 32letý řidič ve vozidle Audi se podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem a policisté mu za jeho protiprávní jednání uložili kauci 10 tisíc korun, kterou na místě zaplatil.Bohužel o 14 hodin později se dopustil stejného přestupku při obdobném způsobu jízdy (dvojitý zákaz předjíždění) 46letý řidič motocyklu, který následně při dopravní nehodě přišel o život.


Policisté při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu „chytli“ další tři cizince v zákazu předjíždění na Vysokově a ve dvou případech na obchvatu České Skalice. 


V neposlední řadě se dálničním policistům jim podařilo zastavit v sobotu krátce před 21. hodinou řidiče vozidla Ford ve Stanovicích, který nadýchal 0,81 promile. Jelikož se také jednalo o cizince, uložili mu kauci 6.500 Kč a přestupek dále postoupí ke správnímu orgánu k projednání.


Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1079x
 
Hodnocení článku:
20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.
13.12.2021 - Ivana Adamce vystřídá na postu starosty města Trutnova po 23 letech další radní z ODS: 46letý architekt Michal Rosa. Ivan Adamec zůstane zastupitelem.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí